У серпні 2024 року економіка України показала зростання на 3,5% порівняно з аналогічним періодом 2023 року, а зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) за вісім місяців року оцінюється на рівні 3,9% [±1%]. Про це повідомляє Міністерство економіки України.
Згідно з даними Міністерства економіки, основним драйвером економічного зростання стали промисловість, транспорт, будівництво та внутрішня торгівля. Юлія Свириденко, Перша Віцепрем’єр-міністерка та Міністерка економіки України, зазначила, що у серпні підприємці вперше за кілька місяців покращили свої оцінки діяльності на найближчий час. Це зумовлене зменшенням “віялових” відключень електроенергії, що позитивно вплинуло на споживчі настрої.
Український морський коридор також сприяв економічному зростанню. Високий інвестиційний попит на продукцію машинобудування та будівельні матеріали, а також позитивна динаміка у промисловості сприяли збільшенню обсягів внутрішніх залізничних перевезень. У будівництві зросла активність завдяки відновленню критичної інфраструктури та ремонту дорожнього покриття.
Незважаючи на позитивні тенденції, економіка стикається з певними негативними факторами. Основні проблеми пов’язані з дефіцитом кваліфікованих кадрів, що стримує економічну активність бізнесу. У сільському господарстві спостерігаються труднощі, які призвели до зменшення врожаю ярих культур у порівнянні з минулим роком. Це пов’язано із несприятливими погодними умовами.
У липні 2024 року зростання ВВП прискорилося до 2,7% (у червні цей показник становив 1,6%). Зростання за січень-липень 2024 року оцінюється на рівні 4,0% [±1%].
На основі прогнозів Національного банку України (НБУ), у 2025-2026 роках можна очікувати зростання реального ВВП на рівні 4-5%. Однак економічне відновлення буде обмежене проблемами в роботі енергосистеми.