Офіційно оголошено про створення Ради з відновлення НДСЛ “Охматдит”, основною метою якої є контроль над процесом відбудови найбільшої дитячої лікарні України. У складі Ради вже визначено перших восьми учасників, серед яких представники благодійних, міжнародних та міжурядових організацій, а також дипломати і фахівці з охорони здоров’я.
Згідно з повідомленням Міністерства охорони здоров’я України, до складу Ради з відновлення Охматдиту увійшли:
1. Яко Сільє – Постійний представник UNDP Ukraine / ПРООН в Україні.
2. Донатас Бутку* – Радник-посланник Посольства Литви в Україні.
3. Ігор Кацитадзе – Спеціаліст з охорони здоров’я UNICEF Ukraine.
4. Володимир Кудрицький – Голова правління НЕК “Укренерго”.
5. Назар Купибіда – Віцепрезидент з фінансів Акціонерного товариства «Концерн ГАЛНАФТОГАЗ» OKKO.
6. Юлія Висоцька – Директор ПрАТ “НВО “ПРАКТИКА”.
7. Evgeniy Gonchar – Начальник відділу з формування політики в сфері програми медичних гарантій та медичного обслуговування МОЗ України.
8. Олена Ларіна – Фахівець внутрішнього контролю НДСЛ Охматдит.
Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України, висловив вдячність учасникам за їхню готовність сприяти відновленню лікарні. “Невдовзі відбудеться перше засідання Ради. Ми цінуємо готовність кожного інвестувати свій час і знання в забезпечення прозорого та якісного процесу відновлення Охматдиту”, – зазначив Ляшко у своєму пості на Facebook.
Паралельно триває відбір представників громадянського суспільства для доповнення складу Ради. До 14 серпня 2024 року громадські організації можуть подавати заявки на участь, заповнивши відповідну форму.
Водночас, Мінохорони здоров’я скасувало тендери на технічний нагляд і консультаційні послуги для відновлення Охматдиту. Як стало відомо, рішення було ухвалене після того, як “Наші гроші” виявили проблеми з тендерами, зокрема факт, що переможцем одного з тендерів стала компанія без досвіду, пропозиція якої була однією з найдорожчих серед усіх учасників. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підтвердив, що угоди з переможцем тендеру ще не укладені, а тендер буде переведено на платформу Prozorro.
Також планується, що кошти благодійних фондів, які призначені для відновлення “Охматдиту”, будуть переведені безпосередньо на рахунок лікарні для забезпечення прозорого використання коштів.