Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вимагає більше ППО Patriot

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба хоче отримати від Заходу додаткові  батареї ППО Patriot. І він уже не просить.

«Хороша і тиха дипломатія не спрацювала», – сказав Кулеба, головний дипломат Києва, в інтерв’ю The Washington Post цього тижня.

Patriot, розроблена США система протиповітряної оборони, яка коштує більше 1 мільярда доларів за батарею, була на першому місці в списку бажаних озброєнь України після того, як Росія вторглася більше двох років тому. Київ отримав свої перші батареї Patriot минулого літа, але тих трьох, які зараз є, недостатньо, щоб захистити всю країну від посилених повітряних бомбардувань Росії.

Тож у воєнному уряді, який доручає кожному зі своїх вищих посадовців лобіювати західним союзникам отримання додаткової зброї, президент Володимир Зеленський делегував Кулебі конкретну задачу — переконати країни, у яких є запасні патріоти, передати їх.
Кулеба неодноразово наголошував, що він і Україна вдячні за безпекову допомогу, яку вже надали багато країн, але він також почав публічно висловлювати розчарування щодо меж їх подальшої підтримки.
Останніми місяцями західна допомога зменшилася — особливо від Сполучених Штатів, найбільшого спонсора України, де республіканці в Конгресі місяцями блокували пакет приблизно в 60 мільярдів доларів, запропонований президентом Байденом .
Виклики, з якими зіткнувся Кулеба під час його нинішньої кампанії, символізують скрутне становище України в цій майбутній війні: виживання країни все ще залежить від її партнерів, які надають зброю, але мало хто з цих партнерів, здається, повністю усвідомлює невідкладність. Кулеба висловив надію, що його новий стиль жорсткішої дипломатії прорветься.
«Так, люди можуть мене ненавидіти, і я можу зіпсувати стосунки», – сказав Кулеба. «Інша частина мене говорить, що дипломатія — це лише приватні відносини. Але потім я сказав цій частині замовкнути, і та частина мене, яка хотіла висловитися, почала говорити. Ми спробували все, і, здається, нічого не спрацювало».
Кулеба сказав, що його команда ідентифікувала понад 100 доступних Патріотів — деякі сусідні країни мають більше однієї батареї, яка охороняє порт чи аеродром, сказав він. Зеленський сказав, що Україні потрібно 26, щоб створити повний повітряний щит над Україною, але Кулеба спочатку зосереджений на отриманні семи якомога швидше.
Це охопить найбільші міста України та залишить принаймні одне вільним, щоб бути ближче до поля бою, де російська авіація карає українські війська на землі, використовуючи керовані бомби.
Кулеба сказав, що йому «важко зрозуміти» опір деяких країн щодо передачі хоча б однієї зі своїх систем Україні.
Під час нещодавньої зустрічі в Брюсселі, присвяченій 75-річчю НАТО, Кулеба різко сказав присутнім: «Вибачте, що зіпсував вечірку з нагоди дня народження, але хто може повірити, що наймогутніший військовий альянс у світі не може знайти сім батарей «Пейтріотів», щоб забезпечити їх в єдину країну в світі, яка щодня бореться з балістичними атаками?»
Кулеба пожартував, що «найбільше пощастило» на зустрічі тим міністрам, які можуть сказати, що у них немає акумуляторів Patriot. «Але ті, хто це робить, почуваються незручно», — сказав він.
Кулеба зазначив, що він впевнений, що Україна з часом отримає більше систем Patriot, але затримки коштують життя українцям.
Останніми тижнями Росія посилила свої атаки на критично важливу українську інфраструктуру, спричинивши відключення електроенергії в деяких містах, зокрема в Харкові. Київ зосереджує свої запити на посилення протиповітряної оборони на Patriot, оскільки це єдина зброя, яка може перехоплювати та знищувати російські гіперзвукові балістичні ракети, такі як «Кінжал».
Хоча Україна зберігає принаймні одну батарею Patriot поблизу Києва, столиці, вона перемістила принаймні одну з двох інших ближче до фронту, щоб боротися зі збільшенням використання Росією керованих авіабомб.
Самі «Патріоти» є першочерговою ціллю для Росії, і щонайменше одна батарея в Україні була пошкоджена. З тих пір його відремонтували.
Більшість засобів протиповітряної оборони України походять із Радянського Союзу, наприклад система С-300, а боєприпаси для неї виробляються переважно в Росії або дружніх Москві країнах. Ці системи радянських часів з часом застаріють, оскільки в Україні не вистачає боєприпасів, що робить безпекову ситуацію в країні ще більш жахливою.
У зв’язку з тим, що американський пакет у розмірі 60 мільярдів доларів застопорився, за словами Кулеби, Київ визначив ще чотири країни в Європі та Азії, які мають «Патріоти», які можуть бути негайно передані Україні. Тим не менш, він не припинив агітувати американців, щоб надіслати своїх.
Повторивши застереження про те, що він цінує зброю, яку вже постачає Вашингтон, Кулеба сказав: «Ви щиро вірите, що вся армія США не має жодної запасної батареї «Пейтріотів», яка не стоїть на бойовому чергуванні і яку не можна передати Україні? Я ні.”
Незважаючи на це, Сполучені Штати попросять зіграти певну роль. Боєприпаси — хоч і у відносно невеликих кількостях — виробляються там. І перш ніж будь-яка країна передасть батарею, вона запитає у Вашингтона дозволу. Більшість країн хочуть, щоб Вашингтон зобов’язався замінити будь-якого Патріота, якого вони можуть надати Україні.
Кулеба навіть запропонував країнам позичити Патріоти Україні, пообіцявши повернути батареї, як тільки буде потрібно. І він зізнався, що відчував глибоке розчарування.

«Я відчуваю, що б’юся об стіну власною головою, хоча я дипломат, а це означає, що мушу розбирати стіну по цеглинці», – сказав Кулеба. «Але оскільки така дипломатія не працює, мені хочеться вдаритися об стіну. Я просто не розумію, чому цього не відбувається».

Кулеба сказав, що його зміна тактики була спровокована два тижні тому, коли люди в Києві були налякані звуком вибухів менше ніж через хвилину після того, як почули сирену повітряної тривоги, яка сигналізувала про можливу атаку.

Як правило, було більше часу для пошуку притулку. Цього разу Росія розгорнула балістичні ракети. Їх швидко перехопили — майже напевно ракетами з «Пейтріота». Однак Кулеба відреагував по-іншому: якби це могло статися в Києві, найкраще захищеному місті України, уявіть, з яким терором стикаються всі, хто живе за межами столиці.

«Проблема в тому, що люди просто звикли до того, що війна йде десь там», – сказав Кулеба. «Відчуття того, що потрібні надзвичайні рішення на регулярній основі, щоб завершити цю війну перемогою України, зникло».

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Стінг заспівав свій хіт під акомпанемент української бандури

Легендарний британський співак і музикант Стінг, відомий всьому світу...

Розкриття лікарської таємниці та медкомісії в кожній лікарні: Рада ухвалила законопроєкт про «цифрову ВЛК»

Минулого тижня Верховна Рада України ухвалила в другому читанні...

Половина американців виступає за найшвидше завершення війни в Україні – результати опитування

Нове соціологічне опитування, проведене в США, показало, що значна...

Жарт із поліцейською формою обернувся для дівчат кримінальною справою

Група жінок, які вирішили нестандартно привітати свою подругу зі...

У Ковелі п’яний працівник ТЦК врізався в авто з дітьми

У Ковелі Волинської області сталося дорожньо-транспортне зіткнення, учасником якого...

На телеканалі «Рада» виявлено фінансові порушення на мільйони гривень

Телеканал «Рада», що працює під егідою Верховної Ради України,...

Україна вживає “нетрадиційних заходів”, щоб уникнути енергетичної кризи цієї зими

Україна готується до чергової складної зими, долаючи наслідки російських...

Операція ЗСУ в Курській області: Україна тримає позицію при наступі РФ

Вже п'ятий місяць поспіль у Курській області Росії триває...