Мобілізація в Україні: ТЦК шукають нових бійців у розважальних місцях і не тільки

Україна стикається з дедалі більшими труднощами у залученні нових бійців для поповнення армії. Спроба Києва зберегти оборонні позиції на тлі активного просування російських військ змушує владу вдатися до жорсткіших мобілізаційних заходів. Як пише The Wall Street Journal, у країні розпочали перевірки у людних місцях, включно з концертними залами, елітними магазинами та популярними кафе, щоб знайти новобранців і закликати до служби.

Мобілізаційні рейди викликають суперечливі реакції серед населення. Частина громадян підтримує такі заходи, вважаючи їх необхідним кроком для забезпечення справедливості у призові. Заступник командира 3-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ Максим Жорін зазначає: “Справедлива мобілізація – це коли людей залучають не лише з сіл, а й із міст”. Однак подібні дії також викликають обурення, особливо серед тих, хто вважає, що можновладці часто уникають призову завдяки корупційним схемам.

Через те, що деякі впливові особи уникають призову, у суспільстві зростає напруга. Скандали, пов’язані з уникненням служби за хабарі, посилили тиск на президента Зеленського, який розпустив медичні комісії та розпочав аудит компаній, що бронювали працівників від мобілізації.

Зниження кількості мобілізованих

Поповнення української армії стало проблематичним через значні втрати на фронті, особливо після минулорічного наступу. За словами представника ЗСУ Василя Румака, кількість новобранців знизилася до 20 тисяч на місяць, а вік призову поступово знижується. Західні союзники також натякають на необхідність зниження вікових бар’єрів, проте це лише загострює демографічні проблеми, викликаючи стурбованість щодо майбутнього країни.

Україна також зіткнулася з проблемою недостатньої підготовленості нових солдатів. У навчальних центрах інструктори відзначають брак бойового настрою серед новачків. “Найбільший виклик – змінити їхнє мислення”, – розповідає інструктор із позивним “Ф’юрі”. Тренувальний період був подовжений з одного місяця до шести тижнів, щоб новобранці могли краще підготуватися до реальних бойових умов.

Завдання з посилення армії набуло як військового, так і політичного характеру. Солдат Сергій Гнєзділов, який закликав до справедливості в мобілізації, зазначив: “Коли всі громадяни відчують однакову відповідальність за країну, тоді, можливо, щось зміниться”. У той же час українські військові продовжують зміцнювати свої сили на фронті, очікуючи підтримки з боку західних союзників.

Чи вистачить людського ресурсу для фронту?

В умовах, коли більшість охочих до служби вже перебувають на передовій, забезпечення армії новими силами стає надскладним завданням. Поки що з 14 бригад, необхідних для прориву, укомплектовано лише чотири, що суттєво впливає на хід бойових дій. На тлі жорсткого протистояння на сході, російські сили продовжують використовувати чисельну перевагу, тоді як Україна робить усе можливе, щоб залучити більше підтримки Заходу.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Секрети розмарину: чому ця рослина має бути на вашій кухні

Розмарин – не просто популярна приправа до м’яса, риби...

В Україні стрімко зросла кількість випадків кору — понад тисяча за півроку

За перші шість місяців 2025 року в Україні зафіксовано...

У США зростає тиск на припинення допомоги Україні: Зеленського звинувачують у спробах узурпації антикорупційних органів

У Сполучених Штатах Америки розгорівся політичний скандал навколо президента...

У Тернополі здетонувала граната в житловому будинку — двоє загиблих

Сьогодні вдень липня близько 12:00 у багатоквартирному будинку на...

Військова академія виграла справу про повернення коштів за навчання

Львівський окружний адміністративний суд ухвалив рішення на користь Національної...

В Одесі археологи знайшли артефакти генуезької епохи XIV століття

Нещодавні археологічні розкопки на Приморському бульварі в Одесі, поруч...

Українець розпилив газ і погрожував підірвати будинок у Польщі

У польському місті Вроцлав стався серйозний інцидент за участю...