Український заступник голови комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Єгор Чернєв, зазначив, що мобілізація засуджених в Україні може стати одним із інструментів для поповнення лав Збройних Сил. Проте, він підкреслив, що така мобілізація повинна бути добровільною, а також має враховувати готовність командирів та засуджених до співпраці.
“Це один з інструментів, який можна застосовувати. Але ми маємо розуміти, що це повинно бути добровільною мобілізацією, а також мають бути командири, які готові до співпраці та розуміють, з ким працювати”, – зазначив Чернєв.
Він також додав, що у нього особисто є командири, які готові приймати засуджених у свої підрозділи, а також засуджені, які виражають готовність захищати країну.
“В мене є запити від командирів, які говорять, дайте мені такий ресурс, я знаю, що з ним робити. І є звернення від засуджених, які також говорять про те, що вони готові захищати батьківщину, дайте нам таку можливість”, – пояснив Чернєв.
Однак голова комітету з питань національної безпеки, Олександр Завітневич, відмовився підтримати пропозицію мобілізувати засуджених. Він зазначив, що у минулому подібні дії призвели до “дідівщини” у Збройних Силах СРСР у 50-х роках минулого століття.
Питання про можливу мобілізацію засуджених в Україні стає актуальним в контексті потреби у поповненні лав Збройних Сил.