Останнім часом у мобілізованих українців і так далеко не найвища мотивація йти на фронт, але тепер вона ще поменшає – як виявилося, їм доведеться самотужки докуповувати собі ледь не все “спорядження”, витративши на це понад 220 000 гривень.
Так, військовослужбовці всіх категорій в умовах воєнного стану забезпечуються речовим майном згідно з нормою №1 “Бойовий єдиний комплект” – від головних уборів до зимових курток – загалом 46 предметів, а також речами за нормою “Бойовий спеціальний комплект” – засобами індивідуального захисту та екіпірування. Але на ділі отримати всі 46 предметів із передбаченого нормою №1 набору навряд чи пощастить, а зі списку БСК – і поготів, оскільки українська влада деякі позиції тільки почала закуповувати централізовано. Крім того, матеріальне забезпечення в різних підрозділах може відрізнятися.
Тобто докуповувати доведеться чимало: від черевиків і шапок до тактичного рюкзака і “побутової” аптечки з особистим запасом ліків, від полегшених бронепластин, плітоноски і шолома до додаткового комплекту польового костюма (кітель і штани в статутному “пікселі”) тощо. У підсумку сума набігає немаленька – близько 226 000 гривень, а якщо розглядати амуніцію вищою якістю, то витрати будуть значно вищими.
До речі, українські військові підтверджують, що “спорядження” їм доводиться покипати самим, адже держзабезпечення в цьому питанні м’яко кажучи, “кульгає” – одяг, білизна та взуття низької якості, що видають, часті некомплекти форми, дуже важкі “броніки” і т. д. Як влучно висловилися про якість амуніції українські бійці – “Одноразова форма для одноразових солдатів”.
Утім, нічого дивного в ситуації, що склалася, немає – вона лише є відгомоном усіх великих корупційних скандалів у Міноборони, де “пиляють” десятки мільярдів гривень на військових закупівлях.