МОЗ закупив 44 одиниці дорогого медичного обладнання з яких працює лише два

У 2023 році Міністерство охорони здоров’я України зробило централізовану закупівлю 44 одиниць високовартісного медичного обладнання на суму 1,6 мільярда гривень. Серед придбаного — лінійні прискорювачі для лікування раку, магнітно-резонансні томографи та стоматологічні комп’ютерні томографи. Однак, станом на листопад 2024 року, лише 2 з цих одиниць були введені в експлуатацію, що становить лише 4,5% від запланованої кількості.

Закупівля, здійснена через Державне підприємство “Медичні закупівлі України”, була першою централізованою спробою МОЗ закупити високотехнологічне медобладнання для державних медичних установ. Однак цей процес затягнувся, і до 2024 року лише половина обладнання потрапила в медичні установи, але залишилась неактивною.

Аудит Рахункової палати виявив серйозні проблеми в організації закупівель. Зокрема, виявлено, що МОЗ не здійснив належного аналізу потреб медичних установ у такому обладнанні, а сам процес закупівлі супроводжувався значними недоліками. Обладнання, яке не відповідало вимогам за типом і кількістю, було розподілено між кількома закладами, що не мали готових приміщень для його установки.

Більше того, частина обладнання зберігалася в неналежних умовах, що могло вплинути на його працездатність. Це відображає системні проблеми в організації закупівель і в управлінні медичними постачаннями, що призвело до значного розриву між державними витратами та реальним використанням обладнання.

Крім того, через численні затримки в процесі постачання та перерозподілу обладнання, громадяни, які могли б отримати медичну допомогу за допомогою цих новітніх технологій, залишаються без доступу до них.

МОЗ і ДП “Медичні закупівлі України” вже заявили про готовність виправити ситуацію: Міністерство обіцяє розібратися в причинах затримок і пришвидшити процес введення медобладнання в експлуатацію, а також встановити чіткі критерії для розподілу обладнання між медичними закладами.

На фоні цієї ситуації Кабінету Міністрів України рекомендують забезпечити медзаклади необхідним додатковим обладнанням для введення лінійних прискорювачів в експлуатацію, а також завершити підготовку приміщень для їх встановлення.

Загалом, ці проблеми з організацією закупівель і встановленням медобладнання демонструють недоліки в управлінні, що мають серйозні наслідки для доступу українців до необхідної медичної допомоги.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Холодний душ зранку зміцнює і тіло, і психіку, допомагаючи боротися зі стресом і тривожністю

Що може бути спільного між контрастом холодної води і...

Стрес без причини: чому понеділок шкодить навіть пенсіонерам

Понеділок — це не просто символ нового тижня, а...

Як зберегти здоровий сон під час війни: поради сомнолога

Хронічний недосип, виснаження, втрата продуктивності — усе це стало...

Прикордонники врятували двох чоловіків, які незаконно проникли в режимну зону

На Рівненщині прикордонники виявили двох жителів Запоріжжя, які незаконно...

Масштабні пожежі на Миколаївщині: понад 50 інцидентів за добу, знищені гектари землі й приватні будівлі

У Миколаївській області зафіксовано критичну пожежну ситуацію: лише за...

Масове отруєння на фестивалі біля Шипоту: 38 постраждалих через воду з водоспаду

На Закарпатті зафіксовано спалах харчового отруєння, пов’язаний із вживанням...

У Голосіївському районі ярмарки працюють з порушеннями при мовчазній згоді влади

У Голосіївському районі Києва щотижня проходять ярмарки згідно з...

Німеччина запустила власне виробництво ракет для Patriot: Берлін зможе передавати їх Україні без погодження з США

У Німеччині офіційно запущено виробничу лінію для виготовлення ракет...