МОЗ закупив 44 одиниці дорогого медичного обладнання з яких працює лише два

У 2023 році Міністерство охорони здоров’я України зробило централізовану закупівлю 44 одиниць високовартісного медичного обладнання на суму 1,6 мільярда гривень. Серед придбаного — лінійні прискорювачі для лікування раку, магнітно-резонансні томографи та стоматологічні комп’ютерні томографи. Однак, станом на листопад 2024 року, лише 2 з цих одиниць були введені в експлуатацію, що становить лише 4,5% від запланованої кількості.

Закупівля, здійснена через Державне підприємство “Медичні закупівлі України”, була першою централізованою спробою МОЗ закупити високотехнологічне медобладнання для державних медичних установ. Однак цей процес затягнувся, і до 2024 року лише половина обладнання потрапила в медичні установи, але залишилась неактивною.

Аудит Рахункової палати виявив серйозні проблеми в організації закупівель. Зокрема, виявлено, що МОЗ не здійснив належного аналізу потреб медичних установ у такому обладнанні, а сам процес закупівлі супроводжувався значними недоліками. Обладнання, яке не відповідало вимогам за типом і кількістю, було розподілено між кількома закладами, що не мали готових приміщень для його установки.

Більше того, частина обладнання зберігалася в неналежних умовах, що могло вплинути на його працездатність. Це відображає системні проблеми в організації закупівель і в управлінні медичними постачаннями, що призвело до значного розриву між державними витратами та реальним використанням обладнання.

Крім того, через численні затримки в процесі постачання та перерозподілу обладнання, громадяни, які могли б отримати медичну допомогу за допомогою цих новітніх технологій, залишаються без доступу до них.

МОЗ і ДП “Медичні закупівлі України” вже заявили про готовність виправити ситуацію: Міністерство обіцяє розібратися в причинах затримок і пришвидшити процес введення медобладнання в експлуатацію, а також встановити чіткі критерії для розподілу обладнання між медичними закладами.

На фоні цієї ситуації Кабінету Міністрів України рекомендують забезпечити медзаклади необхідним додатковим обладнанням для введення лінійних прискорювачів в експлуатацію, а також завершити підготовку приміщень для їх встановлення.

Загалом, ці проблеми з організацією закупівель і встановленням медобладнання демонструють недоліки в управлінні, що мають серйозні наслідки для доступу українців до необхідної медичної допомоги.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Митника зі Львова підозрюють у незаконному збагаченні

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру колишньому співробітнику...

Опитування показало хто, на думку українців, відповідальний за корупцію

Корупція, яка десятиліттями залишалася хронічною проблемою України, сьогодні займає...

Рустем Умєров звільняє посадовців і перезапускає оборонні закупівлі

Міністр оборони України Рустем Умєров оголосив про кардинальні зміни...

МЗС України різко відповіло на ультиматуми Росії щодо НАТО

Росія, яка розв'язала загарбницьку війну проти України, намагається виставляти...

Футболіст Данило Сікан залишив “Шахтар” заради Туреччини

Нападник збірної України Данило Сікан став гравцем турецького "Трабзонспору"....

Аптеки в Україні зобов’яжуть мати дешеві ліки

Український уряд ініціює новий підхід до забезпечення доступності ліків...

Посадовці КМДА та будівельники розкрадали гроші на ремонтах шкіл

У Києві правоохоронці викрили масштабну схему привласнення бюджетних коштів,...

ДБР затримало адвоката-хабарника

У Дніпрі правоохоронці затримали адвоката, який за 12 тисяч...