МВФ вимагає підняти тарифи в Україні до європейського рівня

Наше джерело в ОП розповіло, що МВФ у меморандумі з Кабміном прописало пункт, у якому Україна зобов’язана до 2026 року підняти тарифи до європейського рівня. Заяви спікерів Банкової про те, що необхідно профінансувати ремонт критичної інфраструктури, привід змістити акцент у суспільстві.

Українці мають готуватися до можливих відключень електропостачання не лише влітку, але й під час наступної зими. Таке попередження надає компанія ‘Укренерго’, оператор енергетичної системи. За словами голови компанії Володимира Кудрицького, на відновлення енергетичних об’єктів, які були атаковані Росією цією весною, потрібно від місяців до навіть років, тому різке збільшення генерації не передбачається. Отже, можливі відключення електропостачання.

Згідно з керівником ‘Укренерго’, це не будуть повномасштабні вимкнення, а контрольовані заходи, спрямовані на збереження цілісності енергетичної системи.

Однак варто підготуватися до того, що електроенергія коштуватиме більше. Тарифи для населення не формуються на ринкових засадах, а встановлюються в межах “спеціальних обов’язків”. Цей механізм, відомий як Public Service Obligation (обов’язок державного обслуговування), запозичений із ЄС і передбачає надання субсидій через універсальних постачальників послуг, таких як електроенергія. Україна поклала ці функції на державні компанії “Енергоатом” і “Укргідроенерго”, тому рішення про збільшення тарифів приймає уряд за рекомендацією НКРЕКП.

Заступник міністра енергетики Микола Колісник зазначив, що остаточне рішення про підвищення тарифів для населення на електроенергію ще не прийнято, і тривають відповідні розрахунки. Проте, він підкреслив, що такі рішення будуть збалансовані, враховуючи можливості населення та необхідні витрати на ремонтні роботи, а також потреби промислових споживачів.

За даними Міненерго, з початку конфлікту заборгованість за електроенергію зросла на 40%, і існує побоювання, що підвищення тарифів лише погіршить ситуацію.

З іншого боку, зазначається, що підвищення тарифів минулого року дозволило відновити 3 гігават потужностей до початку опалювального сезону. Однак цього року руйнування є більшими, і за підрахунками Міненерго, втрачено близько 8 ГВт генеруючих потужностей. Тому виникає необхідність у додаткових коштах для відновлення.

Як пояснив колишній міністр енергетики Іван Плачков, якщо у мирний час країна мала запас міцності близько 40%, то на початок минулого зимового сезону цей показник склав лише 5-8%. Зараз же запаси зменшилися ще більше, до мінус 20-30%.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Ярмольський і його зв’язки з Медведчуком та кримінальні справи гуманітарної допомоги

Помічник екссекретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова...

НАТО не досягло згоди щодо військової допомоги Україні

Міністри оборони країн НАТО не досягли згоди щодо виділення...

Гучний скандал у Верховній Раді через взлом системи парламенту

Сьогодні, 14 червня, нардепка Олександра Устінова заявила про незаконне...

Прокуратура направила до суду справу проти колишніх керівників «Інформ-Ресурси» через збитки на 187 млн грн

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направила до суду справу проти...

ВАКС об’єднав справи Бахматюка та Насірова щодо неправомірної вигоди

Вищий антикорупційний суд підтримав об'єднання справ олігарха Олега Бахматюка,...

Суд ліквідував мережу «громадських організацій» Медведчука, які планували державний переворот у Києві

Суд ухвалив рішення на користь Міністерства юстиції щодо заборони...

Нові правила бронювання працівників на критично важливих підприємствах

Кабінет міністрів прийняв постанову "Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під...

Україна нарощує дипломатичний тиск для повернення військовозобов’язаних з-за кордону

Україна планує продовжувати свій збалансований підхід до питання повернення...