МЗС впроваджує цифрову речницю з зовнішністю учасниці “Холостяка”. Як це буде працювати?

Міністерство закордонних справ України представило нову ініціативу, яка змінить спосіб надання офіційної інформації про консульські питання для ЗМІ. Замість традиційного підходу, інформацію тепер буде надавати Вікторія Ші – цифрова особа, створена за допомогою штучного інтелекту, що є піонерським кроком в історії, за словами МЗС.

Ця цифрова особа була створена на основі реальної людини – української співачки, інфлюенсерки та учасниці телешоу “Холостяк” Розалі “Ковбаси” Номбре з Донецька. Вона взяла участь у проєкті МЗС “pro bono”, тобто безоплатно.

Зовнішність Вікторії була знята, оцифрована і тепер її коментарі з’являтимуться на офіційних сайтах і соцмережах МЗС, а також будуть передаватися журналістам через пресслужбу міністерства.

Представлено перший відеокоментар від Вікторії Ші, цифрової особи створеної за допомогою штучного інтелекту з метою надання оперативної та якісної інформації про консульські питання. Вона наголошує, що це зроблено без участі реальної людини.

Вікторія Ші буде інформувати журналістів про роботу консулів з захисту прав та інтересів громадян України за кордоном, а також про реакцію МЗС на інциденти за межами країни.

У той час як Розалі Номбре не висловила своєї думки про цю ініціативу у своїх соцмережах, в МЗС підкреслюють, що реальна особа та її цифровий відображення – це дві різні істоти, і офіційні коментарі надає лише Вікторія Ші.

Міністерство пояснює, що для перевірки автентичності відео слід знайти QR-код у правому верхньому куті, який перенаправить на текстову версію коментаря.

Крім того, у МЗС підкреслюють, що Вікторія Ші не є заміною речника МЗС України, хоча останнім часом Олег Ніколенко, що займав цю посаду, оголосив про свій відхід.

Міністерство стверджує, що вже знайдено заміну Ніколенку і ця особа перебуває на стадії спеціальних перевірок.

За словами представників МЗС, ім’я Вікторія символізує головну мету – перемогу України.

“З моєю появою ми робимо крок у майбутнє, буду рада нашій співпраці”, – закінчила своє звернення Вікторія Ші.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголошує, що використання Вікторії Ші є стратегічним кроком для економії часу та ресурсів МЗС.

“Реальні дипломати зможуть більш ефективно виконувати свої обов’язки та сконцентруватися на інших сферах допомоги громадянам”, – зауважує Кулеба.

За його словами, це не просто каприз, а необхідність в умовах війни. “Щоб досягти важливих для країни результатів, необхідно прискорювати всі процеси та бути кроком попереду”, – додає МЗС.

Кулеба зазначає, що дипломатія завжди була консервативною галуззю, яка останньою приймала інновації. Проте українські дипломати мають намір змінити цей підхід та здійснюють “технологічний стрибок, якого ще не було у світі”, відзначає міністр.

З’явлення “цифрової особи”, яка буде інформувати про роботу консулів, стало актуальним на тлі призупинення консульських послуг для українських чоловіків за кордоном. Згідно з законом про мобілізацію, чоловіки за кордоном зможуть відновити консульські послуги лише після оновлення даних у ТЦК.

Проте в соцмережах багато хто висловлює критику щодо ідеї створення цифрового речника.

“Це щось уявляє МЗС?” – коментує одна користувачка.

Журналіст і медіаексперт Отар Довженко вважає, що Вікторія Ші є необґрунтованою новацією, яка може спричинити подальшу автоматизацію спілкування держави з медіа.

Він вважає, що якщо відеокоментарі штучного інтелекту потраплятимуть в ефір, телевізійні журналісти зіткнуться з викликом отримати зрозумілі відповіді.

“Журналісти не матимуть можливості ставити запитання, а лише чекатимуть, поки в ефірі висловиться синтезований текст офіційного заявлення. Це не “чорне дзеркало”, а вологий сон чиновників – більше не відповідати на питання журналістів”, – підкреслює Довженко.

Ще одним питанням є відповідальність. Як будуть цитувати заяви Вікторії Ші ЗМІ?

“Наша свідомість буде сприймати “Вікторію” як джерело заяви, тому неможливо буде покласти відповідальність на тих, хто дійсно несе відповідальність за зміст сказаного”, – зауважує журналіст.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Україна сподівається на “сильне” рішення НАТО на саміті у Вашингтоні

Україна активно підготовляється до майбутнього саміту НАТО, що відбудеться...

Корупція перешкоджає Україні в боротьбі з торгівлею людьми – звіт Держдепартаменту США

Згідно з останнім звітом Державного департаменту США щодо торгівлі...

Добровольці ЗСУ, колишні в’язні, втекли з навчального центру “Десна”

Суспільство стурбовано подією, що сталася у навчальному центрі "Десна",...

Люксове життя та vip-друзі звичайного блогера, власника “Джокера”, Романа Кравця

Журналісти hromadske зацікавились та провели розслідування щодо власника тг-каналу...

Петиція про позбавлення Тищенка депутатського мандату всього за добу набрала майже половину підписів

Українська політична сцена знову під впливом скандалу, пов'язаного з...

Курахову та Покровську загрожує доля Бахмута та Авдіївки

Україна залишається під загрозою нових втрат на Донецькій області...

МВФ вимагає від України перезавантаження фіскальних органів

Останні новини з України викликають значний інтерес у міжнародній...

Тищенко оголосили підозру, під час обшуків виявили значну кількість готівки у доларах і євро

Ситуація у Дніпрі набирає обертів через скандальний випадок, пов'язаний...