Радник мера Маріуполя, Михайло Андрющенко, розповів, що Російська Федерація намагається відкрити залізничний маршрут в окупованій території, і це може стати реальністю вже до травня.
Він зауважив, що противник не розпочав будівництво маршруту з нуля, а використовує існуючі шляхи з метою поліпшення логістики. Зокрема, до початку вторгнення на Донбас, існувала дорога, яка з’єднувала Маріуполь, Москву і Санкт-Петербург.
Окупанти зайнялися будівництвом залізниці на захопленій території, яка повинна буде з’єднати Росію з Кримським півостровом. Противник сподівається, що це значно полегшить йому життя. Про це в коментарі “24 каналу” розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.
За його словами, противник наразі наблизився до того, що будівельні роботи підходять до завершення. У Росії є значна кількість ресурсів, зокрема людей і техніки, які цілодобово працюють над цим проєктом. З високою ймовірністю до травня залізниця буде готова до експлуатації.
Водночас радник мера Маріуполя додав, що окупанти не будували цю ділянку дороги з нуля. Вони відновлюють те, що було зруйновано 2014 року, коли почалася агресія щодо Донецької області. Дорога з’єднувала Маріуполь, Москву і Санкт-Петербург.
“Вони не всю залізницю будують, а добудовують окремі ділянки. Непридатні для експлуатації частини вони або замінюють, або перебудовують. У цьому питанні Росія дійсно швидко рухається не в той бік, у який би нам хотілося”, — заявив Петро Андрющенко.
Окремо він заявив про те, що якщо залізничне сполучення між Росією та Україною справді працюватиме, тоді ворог отримує перевагу у військовій логістиці. Збільшиться обсяг військових ресурсів на фронті.
Зараз ЗС РФ змушені возити все з Ростова-на-Дону до Маріуполя, потім до Волновахи і так далі. Це не менше 300 кілометрів. Тобто боєкомплект можна буде доставити всього за добу, а не за тиждень.
“За всіх умов, які сьогодні існують — виникає серйозна проблема. Реальну залізницю Росія може отримати вже цього року. Якщо зараз унеможливити їхню роботу — точно вдарити по цих об’єктах, то цього року ми не побачимо цієї залізниці. Це велика безпека для наших Сил оборони на лінії фронту Донецької області”, — підсумував Петро Андрющенко.
Нагадаємо, 20 березня повідомлялося, що Російська Федерація продовжує будівництво залізниці в окупації, однак стикається з певними проблемами. Представниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк додала, що для спорудження альтернативної ділянки дороги через захоплені регіони ворог вкладає багато економічних зусиль, але вчасно закінчити не вдалося.