На Полтавщині за два дні окупанти знищили два винущувача і гелікоптер

Останні події в Україні викликали серйозне занепокоєння і обурення у зв’язку з ударом, який нанесла Російська Федерація по аеродрому в Миргороді.

Кілька днів тому російський безпілотник помітив шість українських винищувачів Су-27, які стояли просто неба на авіабазі Миргород на півночі України, за 100 миль від кордону з РФ.

Російська балістична ракета “Іскандер” влучила в ціль, знищивши два надзвукові винищувачі, що становить потенційно п’ять відсотків усього парку Су-27 України, повідомляє видання Forbs.

Схожа ситуація сталася наступного дня після цієї трагедії, коли російський безпілотник пролетів над українською авіабазою в Полтаві, також за 100 миль від кордону. Після кількох годин спостереження ракета “Іскандер” вразила бойовий гелікоптер Мі-24 української армії.

Як відзначає видання, очевидно, що дефіцит протиповітряної оборони робить українські авіабази вразливими до російських ударів безпілотників і ракет. Російські атаки на українські бази посилюються з осені минулого року, в результаті чого знищено два винищувачі Су-27, два МіГ-29, один штурмовик Су-25 і, ймовірно, Мі-24.

“Втрати важкі для українських ВПС і бригад армійської авіації. Військово-повітряні сили мають лише кілька десятків літаків, а джерела для їх заміни немає. Армія має близько 50 Мі-24, але поповнити їх також буде складно”, — підкреслило видання.

За його інформацією, Україна планує отримати 85 літаків F-16 від Lockheed Martin та близько десятка Dassault Mirage 2000 від європейських союзників. Проте ці нові літаки будуть так само вразливими на землі, як і українські літаки.

Видання пише про кризу у протиповітряній обороні України. Журналісти відзначають, що українці захищають свої найважливіші бази ракетами класу “земля-повітря”, але зараз вони змушені одночасно прикривати міста, великі скупчення військ і прифронтові бази, такі як Миргород і Полтава.

Числа показують масштаб проблеми. Українська армія і авіація почали війну з близько 400 зенітно-ракетними комплексами. За 28 місяців вони втратили близько 140 з цих систем, отримавши на заміну близько сотні.

Журналісти відзначають, що теоретично українці скоротили лише 10 відсотків своїх довоєнних сил протиповітряної оборони. Але їхня сила значно менша, ніж була до лютого 2022 року.

При цьому в Офісі президента намагаються применшити втрати, яких зазнала Україна. “Всі спікери на прикормці в ОП применшують масштаби втрат. Майже як і мижебратья стали себе поводити по всіх параметрах, щоб прикрити зраду і некомпетентність у найвищих ешелонах влади”, — відзначила у Фейсбуці Ірина Мір.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Як війна впливає на здоров’я: лікарка розповіла, як полегшити наслідки стресу

Війна, невизначеність, постійне напруження — мільйони українців живуть у...

Як живуть риби в зоні відчуження: результати досліджень Чорнобильського заповідника

Вчені провели іхтіологічні дослідження у водоймах Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного...

Чому вага не йде: основні причини та поради від дієтологів

Навіть при стабільному дефіциті калорій організм може не втрачати...

Надя Дорофєєва підтримала Олександра Усика на “Вемблі” перед історичним боєм

Українська співачка Надя Дорофєєва приїхала до Лондона, щоб підтримати...

НАБУ викрило співробітника СБУ на хабарі: вимагав $300 тисяч за знищення доказів

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура...

Ексрадник Резнікова вийшов із СІЗО у справі про розкрадання $10 млн на формі для ЗСУ

Роман Баликін, колишній радник ексміністра оборони Олексія Резнікова, вийшов...

Керівника «Лісів України» підозрюють у службовій недбалості

Виконавчому директору державного підприємства «Ліси України» Ігорю Лицурі оголошено...

На Тернопільщину екстрадували чоловіка, який переправляв ухилянтів за кордон під виглядом водіїв

З Польщі до України екстрадували жителя міста Бучач Тернопільської...