На “Великому будівництві” Хмельницької АЕС планують вкрасти 2 млрд доларів

Журналіст Влад Вільний провів розслідування щодо “Великого будівництва” Хмельницької АЕС і повідомляє, що на ній планується розікрасти 2 млрд доларів.

“25 січня цього року Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив про те, що навесні влітку 24 року Україна почне будівництво чотирьох нових атомних реакторів на Хмельницькій АЕС. Це задумано для того, щоб компенсувати міцності Запорізької АЕС”
, – нагадує він.

Для обслуговуючих робіт на Хмельницькій АЕС, ще з вісімдесятих років там існує структура, яка називається “Управління Будівництва Хмельницької АЕС”, що містить у собі потрібний технічний персонал і відповідне обладнання для реалізації своєї діяльності, серед, якого, зокрема, й унікальний кран – crl k10 000 двобаштовий самохідний підіймальний підйомний кран на рейковому ходу повноповоротний, призначений для зведення промислових споруд із масою елементів, що монтуються, до 240 тонн. Таких кранів випущено всього 15 штук у світі, а в Україні він один.

Відповідно і тендер на 2 млрд доларів без конкурсу мало б отримати “Управління Будівництва Хмельницької АЕС”, бо тільки такий кран може здійснювати будівництво атомних реакторів на АЕС. А отже немає конкуренції.

Але раптом податкова в рахунок “копійчаного” боргу вилучає цей унікальний кран і продає іншій кампанії. Усе це робиться за патронату Гетьманцева. Заборгованість, через яку вилучили кран, для такого підприємства несуттєва – 3,5 млн грн. і цілком допустима. Кран непорівнянний з такою заборгованістю.

Цікаво, що незадовго до цього помічники голови комітету з податків Верховної Ради Данила Гетьманцева. За його вказівкою організували практично рейдерське захоплення податкової в Хмельницькій області. Ірину Зленко, керівника Головного управління державної податкової служби у Хмельницькій області, викликали до Києва і без пред’явлення причин у грубій формі дали пряму вказівку піти у відставку. А перед цим призначити на своє місце ручного виконавця Данила Гетьманцева Сергія Забашту. Власне цей “фунт” і підписав документ щодо вилучення унікального крана для того, щоб виставити його на торги. Кран продали за 31,5 млн грн акціонерному товариству “Енергоатом”, це в десятки разів дешевше за його реальну ціну.

“Ну судіть самі за сухими фактами ланцюжок має такий вигляд: 25 січня міністр енергетики України Герман Галущенко заявляє про те, що Україна планує влітку восени почати будівництво на Хмельницькій АЕС. Протягом двох тижнів після цієї заяви відбувається брутальна зачистка в Хмельницькій податковій, ще за 2 тижні провертається схема з крадіжкою крана і ще за кілька тижнів у квітні офіційно оголошується про початок будівництва. Бюджет цього великого будівництва 2 млрд американських доларів”
, – виводить схему журналіст на своєму YouTube-каналі “Свободный”.

Журналіст зазначає, що “Енергоатом”, який монополізував будівництво цих енергоблоків за підтримки Гетьманцева, замішаний у цілій низці корупційних схем.

“Тобто руками Данила Гетьманцева з очевидним і зафіксованим ДБР криміналом створено монополію з освоювання 2 млрд доларів США на Великому будівництві Хмельницької АЕС”
, – підсумовує Влад Вільний.

Він констатує, що ці гроші ці 2 млрд доларів будуть тотально розкрадені.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Придбати авто стане ще дорожче

Кабінет Міністрів України виступив із законодавчою ініціативою, що передбачає...

За даними Міноборони все більше жінок долучається до ЗСУ

За останніми даними, оприлюдненими Уповноваженим представником Міністерства оборони Олексієм...

Російські війська збираються наступати на Суми

Ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман, заявив, що...

Жахливе ДТП в Одесі з багатьма постраждалими

У Хаджибейському районі Одеси сталася дорожньо-транспортна пригода з маршруткою,...

Василь Ломаченко відмовився від бою з Джервонтою Девісом

Український боксер Василь Ломаченко (18-3, 12 КО) вирішив відмовитися...

Нові деталі вбивства Ірини Фаріон

У суботу, 20 липня, заступник генерального прокурора Антон Войтенко...

Найвразливіші міста України до блекаутів

Київ, Харків та Одеса є найбільш вразливими великими містами...

Як нові податки змінять життя українців

В Україні на горизонті нові податкові зміни, які можуть...