У суботу, 3 серпня 2024 року, у місті Ковель, Волинської області, відбулася акція протесту біля приміщення територіального центра комплектування (ТЦК). Обурені жителі зібралися біля будівлі, висловлюючи своє невдоволення щодо дій представників ТЦК, які, на їхню думку, незаконно затримали трьох юнаків.
Фото і відеозаписи з акції протесту поширилися в соціальних мережах. Мітингувальники вимагали від співробітників ТЦК відпустити затриманих.
За даними місцевих ЗМІ, пізно ввечері юнаків відпустили і акція протесту закінчилась без жертв.
Як розповіла Суспільному речниця обласного управління Національної поліції Ольга Бузулук, на місці працювали декілька нарядів поліції та слідчо-оперативна група. За даними правоохоронців, біля приміщення Ковельського ТЦК зібрались кілька десятків людей.
“У поліції з’ясовують обставини цієї події та встановлюють учасників. Відомості за цим фактом зареєстровані в журналі єдиного обліку заяв та повідомлень громадян”, — сказала речниця. — Після з’ясування всіх деталей прийматимуться подальші процесуальні рішення”.
На відеозапис видно, що десятки протестувальників перекрили дорогу перед ТЦК і намагались потрапити всередину установи.
Пізніше на цю подію відреагувало керівництво Волинського обласного ТЦК.
В його заяві сказано, що трьох чоловіків дійсно доставили до ТЦК через відсутність військово-облікових документів.
“Їх запрошено до Ковельського РТЦК та СП для перевірки їхнього відношення до військової служби, притягнення до адміністративної відповідальності тощо”.
Дії військових назвали абсолютно законними. Надалі ситуацію, на думку Волинського обласного територіального центру комплектування, почали використовувати російські спецслужби.
“Заклики до бунту, що розповсюдились вчора по соціальних мережах Ковельської територіальної громади та Волинської області, були помічені ворожими пропагандистськими каналами, які вдало використали це у своїх цілях”, – сказано в заяві.
В ТЦК вважають, що конфлікт підтримувався та спрямовувався у “необхідному руслі” російськими спецслужбами через відповідні “інформаційні системи”.
На це начебто вказують наступні методи їхньої роботи: емоційні гойдалки, маніпуляції свідомістю громадян, підбурювання до непокори тощо.
Також була виявлена активність інтернет-ботів. Керівництво ТЦК вважає цю ситуацію “повністю спровокованою” і наголошує про відповідальність тих, хто “підбурював громадян до протиправних дій та тих, хто брав у цьому найактивнішу участь”.
Місцева влада Ковеля цю подію не коментувала.