На Закарпатті викрили масштабну схему відмивання грошей

Слідчі Бюро економічної безпеки (БЕБ) викрили організовану злочинну групу, яка займалася відмиванням грошей через нелегальні фінансові компанії та пункти обміну валют у Закарпатській області. За даними слідства, до злочинної схеми були причетні колишні працівники АТ «Правекс Банк».

Про це повідомляє детективне бюро Absolution.

За інформацією БЕБ, до схеми були залучені кілька фінансових компаній, серед яких ТОВ «Орандж Фінанс», ТОВ «Інтерчейндж Україна», ТОВ «Інтеркеш Онлайн», ТОВ «Інтеркеш Україна» та ТОВ «Провідент Фінанс». Їхнім керівником або засновником виступав Дмитро Гонтар, ексдиректор відділення «Правекс Банку». Формально компанії надавали послуги мікрокредитування, обміну валют та страхування, однак насправді здійснювали конвертацію коштів у готівку та уникали фінансового моніторингу.

За версією слідства, організатори переводили готівкову валюту у безготівкову форму, потім конвертували її у гривні та знову отримували готівку. Крім того, кошти проходили через фіктивні фінансові допомоги, оформлені від пов’язаних осіб.

Загалом у період 2016-2018 років учасники злочинної групи провели незаконні фінансові операції на понад 56 мільйонів гривень.

Колишні банкіри мали значні розбіжності між реальними та офіційними доходами. Один із підозрюваних провів махінації на 15,5 млн грн, задекларувавши лише 2,4 млн грн. Інший «відмив» 24,8 млн грн, хоча офіційно заробив 3,7 млн грн. Третій учасник здійснив операції на 15,8 млн грн, маючи задекларований дохід 3,5 млн грн.

Окрему роль у схемі відігравала мережа пунктів обміну валют, що працювали під брендами Orange Finance та Kurs uz ua. Вони не мали жодних ліцензій для здійснення валютних операцій. Щоб уникнути перевірок, підприємства офіційно реєструвалися як компанії з оренди нерухомості, хоча насправді в 53 пунктах Закарпаття здійснювали нелегальний обмін валюти.

Крім цього, фігуранти займалися тіньовими операціями з криптовалютами та незаконними грошовими переказами, які не відображалися у звітності. Для уникнення фінансового моніторингу вони розбивали великі суми на менші транзакції, що дозволяло обходити законодавство щодо контролю фінансових потоків.

Наразі триває розслідування, а правоохоронці встановлюють додаткові деталі злочинної діяльності. Фігурантам загрожує кримінальна відповідальність за відмивання грошей та ухилення від сплати податків.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Прогноз погоди на 25 березня: хмарно, місцями дощі, але тепло

У вівторок, 25 березня, в Україні збережеться відносно тепла...

Молитовне місце президента: у центральній синагозі Києва є крісло Зеленського

Президент України Володимир Зеленський має іменне місце у центральній...

Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія, значення та традиції свята

Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з дванадцяти найбільших християнських...

Судді та прокурори у 2025 році: нові автомобілі, квартири та щедрі подарунки

У 2025 році судді та прокурори вже задекларували понад...

Сонячне затемнення 29 березня: точка перезавантаження для кожного

Останній тиждень березня стане справжнім астрологічним випробуванням. 29 березня...

Лісівник із мільйонними доходами: декларація Володимира Туревича викликає запитання

Начальник Любомльського надлісництва Філії Поліський лісовий офіс Володимир Туревич...

Суд наклав арешт на причали ТОВ «Чорноморський рибний порт» на Одещині

Скандал навколо ТОВ «Чорноморський рибний порт» (ТОВ «ЧРП») досяг...

Дмитро Чалий розвиває бізнес у Словаччині та Австрії після скандалів з виведенням флоту з держвласності

Дмитро Чалий, колишній голова ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (УДП),...