Народні депутати обходять закони України і отримують найбільші пенсії

Українські народні депутати, навіть пішовши на заслужений відпочинок, продовжують користуватися своїм особливим статусом. Законодавча база, яку вони самі створювали, дозволяє їм отримувати пенсії, розмір яких часом перевищує будь-які уявлення про справедливість.

Як нардепи отримують космічні пенсії?

Найбагатший пенсіонер в Україні — ексдепутат Сергій Ківалов. Він скористався старою нормою закону “Про статус народного депутата”, що дозволяла отримувати до 90% зарплати працюючого парламентаря. Цей закон вже не чинний, але через суд Ківалов зміг обійти стандартні розрахунки. Його пенсія базується не на депутатській зарплаті, а на заробітній платі з його власного приватного вишу, яку перед судовим розглядом він штучно підвищив у 5,2 раза.

Інші екснардепи, такі як Олександр Борзих, також домоглися збільшення своїх виплат через суд. Наприклад, він отримав довідку про зарплату працюючого секретаря комітету Верховної Ради, яка складає понад 68 тис. грн, і відсудив 90% цієї суми для своєї пенсії. Тепер його щомісячна пенсія сягає 61 752 грн.

Навіть ті, хто мають чималі доходи, як Борзих, що володіє двома квартирами та новеньким автомобілем Volkswagen Tiguan вартістю 1,7 млн грн, продовжують судитися з Пенсійним фондом.

Рекорди суддів: довічні виплати на мільйони

Ще більші виплати отримують судді у відставці. Василь Німченко, нинішній депутат і колишній суддя Конституційного суду, щомісяця отримує 192 136 грн. Це довічне грошове утримання, яке не підлягає скороченню.

Серед чинних депутатів пенсії більш скромні: наприклад, Юрій Бойко має пенсію в розмірі 20,4 тис. грн, а Микола Скорик — 11,8 тис. грн. Проте це радше виключення, ніж правило.

Кабінет міністрів у 2025 році ухвалив постанову про застосування коефіцієнтів для зниження надмірно високих пенсій. Виплати, що перевищують 10 прожиткових мінімумів (23,6 тис. грн), тепер підлягають зменшенню за прогресивною шкалою.

Наприклад, пенсія Сергія Ківалова у 246 тис. грн після застосування коефіцієнтів знизиться до значно меншої суми.

Проте це рішення може стати тимчасовим. Уже зараз деякі суди розглядають позови щодо скасування цих коефіцієнтів. Якщо Верховний Суд вирішить, що зменшення пенсій є незаконним, це може відкрити шлях до нової хвилі “пенсійних рекордів”.

Проблема депутатських пенсій залишається болючим питанням для українського суспільства. У той час, як більшість пенсіонерів ледве зводять кінці з кінцями, екснардепи через суди отримують виплати, які більше схожі на зарплати топменеджерів. Рішення Кабміну про коефіцієнти — лише часткове вирішення проблеми. Чи зможе держава навести лад у цій системі, покаже час.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Як зберегти здоров’я мозку: рекомендації НСЗУ

Мозок – це головний керівник нашого організму, і його...

Топ смартфонів середнього класу весни 2025: які моделі доступні в Україні?

Смартфони середнього класу вже давно перестали бути компромісом. За...

Росія готує наступ із Курщини: Зеленський попередив про загрозу ототочення

Російська Федерація накопичує війська біля українського кордону та може...

Менше телефону – більше щастя? Як обмеження екранного часу покращує життя

Чи може скорочення часу в смартфоні справді стати щасливішими?...

Земельна мафія в Києві: як схема Комарницького паралізувала місто

Київ опинився в центрі гучного скандалу, який оголив масштабну...

Митник з Одеси задекларував Audi Q7 за 390 тисяч гривень: чи реальна ця ціна?

Посадовець поста «Одеса-порт» Одеської митниці Сергій Астанкевич придбав елітний...

Член БЕБ Бондаренко не задекларував майно: вартість незадекларованої квартири — 7,76 млн грн

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) завершило перевірку...