В Україні військовозобовʼязані, які мають право на відстрочку від мобілізації, повинні дотримуватися чіткої процедури для її оформлення. Наявність документів, що підтверджують право на відстрочку, ще не означає, що вона надана автоматично. Про це під час брифінгу повідомив Роман Грунда, помічник начальника Тернопільського обласного ТЦК та СП з правової роботи.
“Відстрочка від призову на строкову військову службу може бути надана за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти чи продовження професійної діяльності. Але навіть якщо у вас є право на відстрочку і відповідні документи, це не підтверджує автоматичне її надання”, – пояснив Грунда.
Щоб отримати відстрочку, військовозобовʼязаний має виконати наступні кроки:
- Збір документів: Необхідно зібрати усі документи, які визначені постановою Кабінету Міністрів України №560 “Про порядок проведення призову на військову службу під час мобілізації”.
- Візит до ТЦК: Особа повинна особисто відвідати Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) за місцем військового обліку або реєстрації місця проживання.
- Подання документів: Подати документи на розгляд комісії, що створена в ТЦК.
- Отримання рішення: Очікувати на рішення комісії про надання або відмову у наданні відстрочки.
Важливо зазначити, що наприкінці серпня Верховна Рада України прийняла новий законопроєкт, що спрощує процедуру отримання відстрочки для військовозобов’язаних, які утримують або доглядають хворих родичів або осіб з інвалідністю. Тепер їм не потрібно подавати документи про відсутність інших працездатних родичів у родині.