Національне агентство з питань запобігання корупції здійснило значний крок у забезпеченні відкритості та прозорості у державному управлінні, відкривши публічний доступ до Єдиного державного реєстру декларацій. Цей крок є реалізацією вимог закону № 3384-ІХ, ухваленого Верховною Радою України.
За інформацією, розміщеною на сайті агентства, доступ до реєстру надано відповідно до вимог законодавства. Якщо декларації відсутні у реєстрі, це може свідчити про те, що подане заявлення про вилучення з публічного доступу, що є важливим етапом у забезпеченні конфіденційності.
Важливо зазначити, що вилучення документів можливе не тільки для декларацій, але і для повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, поданих протягом весь період. Це сприятиме точнішому відображенню інформації щодо змін у майновому стані осіб, які здійснюють публічну службу.
Особливу увагу привертає те, що ініціатором вилучення може виступати, зокрема, Генеральний штаб Збройних Сил України стосовно осіб, які мобілізовані до лав ЗСУ. Це свідчить про важливий аспект в управлінні та захисту інформації під час періодів воєнного стану.
Зазначено, що серед осіб, чиї декларації підлягають вилученню, є військовослужбовці, поліцейські поліції особливого призначення, представники розвідувальних органів та інші, які перебувають у зоні конфлікту чи на тимчасово окупованих територіях.
Важливим кроком є обіцянка повного публічного доступу до Реєстру після завершення воєнного стану в Україні. Ця ініціатива виникла в контексті скасування електронного декларування для чиновників та депутатів через розгортання воєнних дій Росії проти України. Зауважимо також, що структурні зміни, впроваджені під час відновлення електронного декларування, були визнані необхідними в рамках програми розширеного фінансування, яку впроваджує Міжнародний валютний фонд.