Нелегальна тютюнова торгівля призводить до втрат бюджету України у розмірі близько 23 мільярдів гривень

Євген Плінський, відомий журналіст-розслідувач і ведучий телемарафону, наголосив на серйозних економічних втратах для бюджету України в результаті нелегальної торгівлі тютюновими виробами. За його розрахунками, ці втрати становлять приблизно 23 мільярди гривень щорічно.

Плінський зазначив, що всі основні дослідження, які проводилися різними центрами, зокрема Kantar-Україна, “Економічна експертна платформа”, а також дослідження на замовлення антитютюнових організацій, – вказують на близькі цифри втрат через нелегальний тютюновий ринок.

Плінський згадав, що два дослідження – Kantar-Україна та “Економічна експертна платформа” – показали, що близько 23-25% українського тютюнового ринку перебуває в тіні.

Водночас дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) на замовлення антитютюнової громадської організації “Життя” показало дещо нижчий рівень нелегального ринку – близько 13%.

На думку Плінського, це може пояснюватися різницею в методології проведених досліджень. “Тут потрібно дивитися технічно – на різницю в методології, за якою проводилися дослідження. Крім досліджень Kantar-Україна та КМІС, є ще дослідження “Економічної експертної платформи”, згідно з яким показник нелегальної торгівлі тютюновими виробами становить близько 23%. Тому ми можемо взяти середній показник і погодитися, що рівень нелегального ринку тютюну в Україні становить 20-23%. І такий показник буде об’єктивним і реальним”, – сказав Плінський.

Він додав, що в усіх дослідженнях збігалися оцінки щодо втрат бюджету – близько 23 млрд грн. “Цю цифру оголошували, зокрема, на фінансовому комітеті парламенту, і його керівники народні депутати Данило Гетманцев і Ярослав Железняк про це говорили. Тобто обсяги нелегального ринку справді суттєво зросли – з близько 5% у 2019 році до 20-23% зараз”, – пояснив тенденцію Плінський.

Як зазначалося, згідно зі звітом аудиторської компанії KPMG, Україна є другим за величиною ринком у Європі за рівнем нелегальної торгівлі сигаретами, поступившись лише Франції.

Згідно з останнім дослідженням Kantar, рівень нелегального ринку сигарет в Україні 2023 року досяг 25,7% (станом на жовтень). Ще в червні 2023 р. цей показник становив 19,5%. Такий відсоток тіні є абсолютним рекордом за всю історію дослідження Kantar нелегальної торгівлі сигаретами в Україні, починаючи з 2011 року.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Україна розпочала переговори про вступ до ЄС

У Люксембурзі розпочалися значущі переговори між Україною та Європейським...

Таксист вкрав у вдови військового 400 тисяч гривень

У Києві стався випадок крадіжки, який вразив громадськість та...

Верховна Рада втрачає парламентський контроль за правоохоронцями

Український парламент в останні роки втрачає здатність ефективно контролювати...

Україна намагається знищити важливу космічну базу РФ у Криму

Українські військові знову нанесли удар по російському центру космічного...

Україна сподівається на “сильне” рішення НАТО на саміті у Вашингтоні

Україна активно підготовляється до майбутнього саміту НАТО, що відбудеться...

Корупція перешкоджає Україні в боротьбі з торгівлею людьми – звіт Держдепартаменту США

Згідно з останнім звітом Державного департаменту США щодо торгівлі...

Добровольці ЗСУ, колишні в’язні, втекли з навчального центру “Десна”

Суспільство стурбовано подією, що сталася у навчальному центрі "Десна",...

Люксове життя та vip-друзі звичайного блогера, власника “Джокера”, Романа Кравця

Журналісти hromadske зацікавились та провели розслідування щодо власника тг-каналу...