Нестача бійців на фронті: командири вже готуються до мобілізації молоді

Україна, яка понад два роки веде війну за своє існування, стоїть перед все більшою потребою поповнення лав Збройних сил. І хоча на законодавчому рівні мобілізація з 18 років поки не затверджена, у військових колах вже визнають: це рішення може стати неминучим.

Про це в інтерв’ю «Слідство.Інфо» заявив підполковник Шаміль Крутков, командир 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» — наймолодший комбриг в історії ЗСУ. За його словами, питання призову 18-річних — лише питання часу.

«На превеликий жаль, я твердо переконаний, що ми будемо мобілізовувати з 18 років. Це ті реалії, з якими нам, можливо, доведеться зіткнутися. Але, швидше за все, ми почнемо їх мобілізовувати тоді, коли вже треба було зробити це ще на вчора», — сказав Крутков.

27-річний комбриг визнав, що в його бригаді, як і в більшості частин ЗСУ, не вистачає особового складу. Командири намагаються максимально зберігати своїх бійців, використовуючи технічні засоби та тактичні прийоми, але реальна нестача людей змушує шукати нові шляхи поповнення.

Комбриг наголосив, що часто новобранців направляють на передову тоді, коли ситуація вже стає критичною. Це велика проблема, оскільки молодих бійців потрібно не просто набрати, а якісно підготувати до сучасної війни.

«Підготовка має бути своєчасною. Не можна давати людину в бій лише тоді, коли немає інших варіантів. Це — втрата, перш за все, людська, а потім — бойова», — каже Крутков.

Тему мобілізації 18-річних порушували і на міжнародному рівні. Радник президента США з нацбезпеки Майк Волц раніше публічно висловлював думку, що Україні слід знизити мобілізаційний вік. Це викликало дискусії, однак наразі в українському парламенті немає конкретних ініціатив щодо цього.

Народний депутат і член Комітету ВР з питань нацбезпеки Олександр Федієнко зазначає, що мобілізація з 18 років — не панацея:
«Масовий призов 18-річних без якісної підготовки не вирішить проблему на фронті», — вважає депутат.

Попри відсутність законодавчих змін, очевидно одне: Україна змушена буде адаптувати свою мобілізаційну політику до реальностей війни. Це означає, що питання залучення молодших вікових категорій обговорюватиметься все частіше.

Чи стане 2025 рік початком нової хвилі мобілізації — залежатиме від ситуації на фронті, ресурсів держави та політичних рішень. Але як наголошують самі військові: чекати «до останнього» — небезпечно.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Росія не може запускати по 500 “шахедів” щодня — Defense Express

Поширені в інформаційному просторі заяви про здатність Росії запускати...

Верховна Рада готується скасувати спецпенсії для суддів і прокурорів

Поки більшість українських пенсіонерів виживають на кілька тисяч гривень,...

У Лондоні керівник ОП Єрмак отримав гарантії підтримки від британської розвідки

За інформацією джерела в Офісі президента, Андрій Єрмак провів...

Співачка Анастасія Приходько показала, що можна купити на 5000 гривень в Україні

Українська співачка Анастасія Приходько вирішила наочно показати, як змінилася...

Бізнесмен із групи «Приват» освоїв 280 мільйонів на «фортифікаціях» у тилу

Поки українські військові тримають оборону під вогнем, у тилу...

Що їсти ввечері, щоб не набрати вагу: ТОП корисних продуктів

Увечері обмін речовин сповільнюється, але не припиняється. Метаболізм знижується...

Перший заступник прокурора Черкащини задекларував майже 5 мільйонів у подарунках

Перший заступник керівника Черкаської обласної прокуратури Ярослав Голинський та...

СБУ викрила розкрадання під час закупівлі зброї для ЗСУ на десятки мільйонів

Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора викрили...