Проблема дефіциту систем протиповітряної оборони призвела до зростання ударів російськими авіабомбами по цивільних районах біля фронтової лінії, що може мати серйозні наслідки для міста Часів Яр у Донецькій області. Цей висновок зробив американський Інститут вивчення війни (ISW).
За словами військових експертів, російські війська використовували авіабомби для тактичного впливу при захопленні Авдіївки у середині лютого. Схоже, що Росія знову застосовує цю стратегію у нових операціях поблизу Часового Яру.
Аналітики зауважують, що російські удари змусили Україну приймати складні рішення між захистом великих населених пунктів ззаду і активними районами на передовій. Здається, Росія намагається завдати шкоди українській енергетичній мережі та обмежити український оборонний потенціал, використовуючи слабку систему протиповітряної оборони України.
Розріджене та недостатнє покриття протиповітряної оборони вздовж фронту призвело до збільшення російських ударів керованими та некерованими планерними бомбами. Війська РФ тактично використовували цей підхід під час захоплення Авдіївки в середині лютого 2024 року, і схоже, що вони застосовують його і нині у нових наступальних операціях поблизу Часів Яру.
Раніше стало відомо, що Україна має дефіцит ракет для систем протиповітряної оборони Patriot та Iris-T. Експерт Bild Юліан Рьопке заявив, що Росія “знищила більшість інших запасів” української протиповітряної оборони.
Україна виявила сто вільних систем протиповітряної оборони Patriot у світі і сподівається швидко домовитися про придбання семи додаткових батарей Patriot.
Парламент Європейського Союзу відмовився фінансувати Раду ЄС через нездатність країн ЄС забезпечити Україну додатковими системами протиповітряної оборони Patriot.