Незаконні призначення в МО призвели до блокування проєкту з психологічної реабілітації військових

В Україні провалено проект психологічної реабілітації військових через незаконні призначення в Міністерстві оборони. До цього причетні начальник Департаменту охорони здоров’я МО Оксана Сухоруковата та екс-заступниця міністра оборони, а нині міністр з питань ветеранів Наталія Калмикова.

Як повідомляє видання 360ua.news, програму реабілітації військових повинно було реалізувати Управління психологічного забезпечення, яке створене в структурі Міноборони. Цей проект має надзвичайно важливе значення для стабільності в Україні, адже він покликаний забезпечити психологічну підтримку для військових та їх родин у період війни, а також протистояти гібридним атакам з боку російських інформаційних та психологічних операцій (ІПСО).

Міністром оборони була затверджена Дорожня карта першочергових заходів, які мало виконати Управління психологічного забезпечення для початку роботи проекту у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я. В період з 04.05.2024 по 07.08.2024 колектив Управління на чолі з т.в.о. начальника Управління відпрацював більшу частину Дорожньої карти та відправив на внутрішнє погодження зацікавленим підрозділам.

Однак, більшість документів, які направлялись на погодження через Департамент охорони здоров’я МО України залишались без розгляду на тривалий час або взагалі блокувались без надання аргументованих пропозицій та зауважень. Про це т.в.о. начальника Управління доповідав тодішньому Заступнику Міністра оборони України Наталії Калмиковій.

Після трьох місяців ігнорування та фактичного блокування роботи, Управління психологічного забезпечення 07.08.2024  отримує нового т.в.о. –  Валентину Оболенцеву. Варто відзначити, що дане призначення відбулось за подання та безпосереднього сприяння директора Департаменту охорони здоров’я МО Оксани Сухорукової.

Призначення Валентини Оболенцевої на посаду цікаве тим, що згідно чинного законодавства Облонцева не має права займати дану посаду, так як посада начальника Управління психологічного забезпечення передбачає наявність у кандидата оперативно-тактичного рівня військової освіти, психологічної освіти за спеціальністю, досвід управлінської діяльності у військовій сфері, участь у бойових діях. Майор м/с Валентина Оболенцева, яка була призвана на військову службу в липні 2024, немає жодного з вищезгаданих критеріїв.

Тож, як бачимо, Валентину Оболенцеву буквально “протягнули” на посаду. В даному контексті варто відзначити, що Оболенцева має прямий зв’язок як з Оксаною Сухоруковою, під керівництвом якої вона працювала в Національній службі здоров’я України, так і з Наталією Калмиковою, під керівництвом якої Оболенцева працювала в Міністерстві у справах ветеранів України.

Водночас, призначення на посаду в МО Оксани Сухорукової, ймовірно відбулось за сприяння Наталії Калмикової, адже саме Калмикова особисто представляла Сухорукову, як очільницю новоствореного Департаменту охорони здоров’я у складі Міністерства та публічно надала їх позитивні рекомендації.

На перший погляд, близьке знайомство та неформальні зв’язки між чиновниками могли б сприяти злагодженій роботі Управління психологічного забезпечення, але натомість МО отримало повністю провалену роботу в даному напрямку.

Зокрема робота, яка була проведена в період з 04.05.2024 по 07.08.2024, до призначення Оболенцевої була заблокована за її особистої ініціативи та втратила актуальність. А за період з 07.08.2024 по 29.11.2024 після призначення Оболенцевої на посаду Управлінням психологічного забезпечення не відпрацьовано жодного нормативно-правового документа за напрямком роботи Управління, за виключенням розробки наказу МО  «Про визначення Центру для надання медичної, реабілітаційної, психологічної допомоги та проведення реінтеграційних заходів та заходів з відновлення звільнених з полону (примусової ізоляції) з оборонців України».

За цей час всі напрацювання офіцерів і сержантів Управління, робочих груп, за особистим дорученням Валентини Оболенцевої, направлялись виключно на електронний накопичувач інформації Google Диск, як пізніше з’ясувалось, її особистий. Після 28.11.2024 доступу до інформації немає.

Стосовно кадрової роботи, призначення на посади в Управління відбувалась за особистими вподобаннями керівництва ДОЗ МОУ, а професійно-психологічного відбору кандидатів на вакантні посади не проводилось. Фактично проводився “кастінг»” Департаменту охорони здоров’я за зрозумілими тільки їм критеріями оцінки і порушенням чинного законодавства.

Так, 23.08.2024 на посаду головного спеціаліста відділу аналізу і узагальнення даних Управління психологічного забезпечення, за поданням Валентини Оболенцевої та за погодженням Директора ДОЗ МОУ Оксани СУХОРУКОВОЇ, надавши неправдиву інформацію керівництву МО було призначено офіцера відділу аналізу і узагальнення даних Управління психологічного забезпечення лейтенанта Людмилу Каленчук.

Посада головного спеціаліста відділу аналізу і узагальнення даних Управління психологічного забезпечення передбачає наявність у кандидата оперативно-тактичного рівня військової освіти, психологічної освіти за спеціальністю, досвід управлінської діяльності у військовій сфері, участь у бойових діях. Лейтенант Людмила Каленчук, яка була призвана на військову службу в квітні 2022, проходила службу на посадах бухгалтера, діловода та немає жодного з вищезгаданих критеріїв.

За поданням директора ДОЗ МОУ Оксани Сухорукової наказом Міністра оборони України від 05.12.2024 старшого лейтенанта Баннова Михайла Михайловича призначено на посаду начальника Управління психологічного забезпечення, що також суперечить чинному законодавству.

Зокрема, ст.лейтенант Михайло Баннов, 30.07.1991 р.н., на час 23.02.2022 «молодший лейтенант запасу» був мобілізований тільки у травні 2023 року (термін служби 1р. 7 міс.). Відсутній оперативно-тактичний рівень військової освіти, психологічна освіта за спеціальністю, досвід управлінської діяльності у військовій сфері; участь у бойових діях не брав.

Як бачимо, серія незаконних призначень в МО людей, які не мали ні законних підстав, ні компетенції займати для займати посади, призвели до провалу проєкту з психологічної реабілітації військових.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Нові пільги: хто в Україні отримає допомогу на комуналку

З 1 січня 2025 року в Україні вступають у...

Окупанти наближаються до Дніпропетровщини і вже можуть обстрілювати область КАБами

Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук у своєму Telegram-каналі...

Україна підвищує допомогу з безробіття: що це означає для ринку праці

З 1 січня 2025 року в Україні підвищено максимальний...

До 4 лютого всі “обмежено придатні” військовозобов’язані мають пройти ВЛК

Згідно із законодавством, ухваленим у березні 2023 року, громадяни...

В Україні планують переробляти сміття на електроенергію

Україна готується до реалізації масштабного проєкту, який передбачає будівництво...

Сирія отримала 500 тонн борошна від України

Україна продовжує демонструвати свою відданість глобальній продовольчій безпеці навіть...

Веніславський розповів чи варто чекати прийняття закону про демобілізацію найближчим часом

Попри заяви Міністерства оборони України про готовність законопроєкту щодо...

Марічка з “Тіней забутих предків” відмовилась говорити українською

Українська акторка Лариса Кадочникова, яка стала легендою кіно завдяки...