Ще одне західне видання пише про “німецький” варіант закінчення війни – зупинка боїв по лінії фронту, після чого – швидке прийняття України в НАТО.
Раніше про це написала італійська газета La Repubblica, а сьогодні – оглядач BILD Марк Олівер Рюле.
Коментуючи статтю в італійській газеті, він нагадав слова генсека НАТО Єнса Столтенберга про те, що “єдиний шлях до справедливого і міцного миру в Україні – гарантувати військову міць ЗСУ, щоб переконати Путіна, що він не переможе на полі бою”.
Як вважає Рюле, ці слова “не суперечать плану розділу і моментального членства в НАТО”.
Оглядач BILD нагадує, що після Другої світової війни Німеччину було розділено схожим чином, коли західна Німеччина вступила до НАТО, а східна – до організації Варшавського договору. І таке становище зберігалося до 1990 року.
Зазначимо, що подібний варіант “залишаємо захоплену частину України Росії, а частину, що залишилася, приймаємо до НАТО”, буде, по суті, означати “бойову нічию”, коли жодна зі сторін, що воюють, не домоглася основних заявлених цілей війни (вихід на кордони 1991 року для Києва і нейтральний статус України для Москви).
Однак поки що ні Україна, ні Росія не підтверджували готовність погодитися на такі умови миру.
Чи може позиція змінитися? Теоретично так.
Якщо кожна зі сторін дійде висновку, що ситуація на фронті перебуває в глибокому глухому куті і НАТО безпосередньо у війну не втрутиться. А Росія плюс до того, прийде ще й до висновку, що час у протистоянні із Заходом працює на неї (а також на Китай), при тому, що продовження війни несе високі ризики. Тому є сенс із неї вийти на умовах збереження контролю над захопленими територіями, але без умови не вступу України в НАТО. І потім домагатися змін правил гри у світовій політиці невійськовими методами.
Тим більш, що членство України в НАТО значною мірою запобігатиме відновленню війни – Росія навряд чи атакуватиме країну-члена Альянсу, а Україні навряд чи дадуть розпочати війну з РФ за звільнення територій союзники по НАТО через загрозу ядерного зіткнення.
Але, повторимося, немає поки що жодних серйозних сигналів про готовність Києва, Москви і провідних країн Заходу на такий варіант закінчення війни.