Нові платіжки за газ. Чого очікувати українцям?

З січня 2024 року українці зіткнуться із новим видом платежу у квитанціях за комунальні послуги. Жителі багатоквартирних будинків, які користуються газом, отримають додаткові витрати, призначені для технічного обслуговування газових труб всередині під’їзду та квартири. Причиною введення нового платежу стала відсутність систематичного моніторингу технічного стану газових мереж всередині будинків протягом кількох років.

До 2018 року кошти на ці роботи були включені у вартість газу, яку сплачували оператори газорозподільчих мереж. Однак цю практику відмінили, і тепер операторам необхідно оцінити вартість технічного обслуговування газових труб всередині будинків. Ця сума буде внесена в окремий рядок платіжки за газ.

Починаючи з 2024 року, українці будуть сплачувати від 25 до 65 гривень щомісяця за технічне обслуговування газових труб всередині будинку. Ця ініціатива направлена на створення фінансового резерву для здійснення необхідних технічних робіт.

Регулювання нового платежу за газ здійснюється за допомогою трьох документів, що були затверджені українським урядом: наказ Міністерства енергетики №292 від 2 вересня 2023 року, постанова національного регулятора (НКРЕКП) №2291 від 5 грудня 2023 року та методика розрахунку вартості технічного обслуговування, розроблена НКРЕКП.

До кінця 2023 року українці отримають дві окремі платіжки: одну за газ (сплачувану постачальнику газу) та іншу за доставку газу (сплачувану оператору газорозподільчих мереж). Оператор газорозподільчих мереж відповідатиме за технічне обслуговування труб, які йдуть до багатоквартирного будинку, тоді як самі користувачі будуть відповідальні за труби всередині будинку.

Вартість технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж буде різною для різних облгазів, і ці тарифи повинні бути оприлюднені на відповідних порталах облгазів. Зазначено, що платежі будуть варіюватися від 25 до 69 гривень, залежно від регіону та стану газових мереж.

Новий платіж за газ передбачає включення вартості ряду технічних послуг, таких як візуальний огляд газопроводів, перевірка на герметичність з’єднань, перевірка герметичності під тиском та інші процедури, які забезпечують безпеку та надійність газових систем у будинках.

Нагадаємо, що в українських новинах також з’явилась інформація про відкриття двох нових газових свердловин, що можуть забезпечувати до 200 тисяч кубометрів газу на добу. У той час, коли ці новини висвітлюють розвиток енергетичного сектору в Україні, російський “Газпром” продовжує отримувати прибутки від газу та використовувати їх на ведення війни в Україні.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Україна формує нові бригади, але стикається з проблемами у забезпеченні озброєнням

Збройні сили України активно формують кілька нових бригад, однак...

Українські ЗСУ отримали ракети ATACMS з дальністю польоту 300 км

Українські Збройні Сили поповнили свій арсенал ракетами ATACMS, які...

Україна шукає замінник російському газу

Президент України Володимир Зеленський оголосив про намір країни відмовитися...

У ексзаступника генпрокурора Вербицького знайшли активи на 29 мільйонів гривень

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) оголосило про...

На Київщині посадовець завдав збитків державному бюджету на понад 93 млн грн

У Київській області розгорнувся скандал із завданням значних збитків...

Погляд українців та світового суспільства на війну в Україні та її закінчення

На думку експертів Європейської ради з міжнародних відносин, погляди...

Україна готується до можливої зміни прем’єра

Наше джерело свідчить про наближення можливих змін у керівництві...

Обмудсмен Лубінець закликає надати право на альтернативну службу під час воєнного стану в Україні

Український парламентарний омбудсмен Лубінець в своїй щорічній доповіді висунув...