Нові правила мобілізації та військової підготовки запрацювали з 1 травня

З 1 травня 2025 року в Україні починають діяти важливі нововведення щодо мобілізації громадян, а також вводяться зміни для деяких категорій мобілізованих. Зокрема, це стосується військовозобов’язаних, які мають обмеження за станом здоров’я, нових типів відстрочок і базової військової підготовки.

Хто підлягає мобілізації з 1 травня?

З початком травня у військо будуть призивати чоловіків віком від 18 до 60 років з досвідом військової служби, а також громадян віком від 25 до 60 років без попереднього військового досвіду. При цьому враховуватимуть стан здоров’я: повністю придатні до служби, придатні для тилових та спеціалізованих завдань або придатні для служби лише в окремих військових закладах і підрозділах.

Також призову підлягають особи, які перебувають на військовому обліку, зняті з нього (за умови, якщо причина зняття вже минула) та навіть виключені з обліку – якщо добровільно пройдуть військово-лікарську комісію і отримають позитивний висновок.

Окремі категорії громадян можуть бути мобілізовані виключно за власним бажанням – це люди з інвалідністю, звільнені з полону, засуджені, які отримали умовно-дострокове звільнення, та особи віком до 25 років, які пройшли базову загальновійськову підготовку.

Базова військова підготовка та зміни для «обмежено придатних»

З травня значно скорочується період базової військової підготовки для військовозобов’язаних, що раніше належали до категорії «обмежено придатні». Тепер замість 45 днів вони проходитимуть підготовку лише протягом 30 діб. Навчання передбачає зниження фізичних навантажень, а також формування окремих навчальних підрозділів для цих військовослужбовців.

Окремо з 1 вересня 2025 року базова загальновійськова підготовка стане обов’язковим елементом навчання у всіх українських вишах, незалежно від форми власності.

Обов’язкове проходження ВЛК для військовозобов’язаних з позначкою «обмежено придатний» має завершитися до 5 червня 2025 року, тому травень фактично стане останнім місяцем для повторного медогляду. Направлення на ВЛК можна отримати через мобільний застосунок «Резерв+» або безпосередньо у ТЦК. Після огляду людині буде присвоєно новий статус – придатний або непридатний, залежно від стану здоров’я.

Нововведення мають чітко визначити категорії придатності військовозобов’язаних та оптимізувати систему підготовки особового складу для виконання завдань ЗСУ.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

До 2050-го Україні бракуватиме 70% прісної води: зміна клімату перетворює країну на напівпустелю

«Раніше вода зникала влітку, а тепер її немає навіть...

Легкі фізичні вправи по 10 хвилин щодня допоможуть схуднути і не згоріти

У ритмі сучасного життя знайти час на повноцінне тренування...

П’ять способів позбутися пилових кліщів та полегшити симптоми алергії

Пилові кліщі — невидимі оку, але дуже активні мешканці...

Львівські хірурги врятували хлопчика з рідкісною пухлиною печінки

Чотирирічний Юрко з Бродівщини отримав шанс на здорове життя...

Поліція Львова затримала організатора наркотрафіку

У Львові оперативники управління стратегічних розслідувань Нацполіції спільно з...

Неповнолітній син депутатки став власником компанії з видобутку піску

Син колишньої очільниці ДПС Сумщини та депутатки Рівненської міськради...

Українці назвали головне покарання для корупціонерів — конфіскація майна та тюремний строк

Більшість українців вважають, що справедливим покаранням для корупціонерів є...

Поліція Києва викрила злочинне угруповання, яке привласнило чотири квартири

У столиці правоохоронці викрили злочинну групу, яка заволоділа щонайменше...