Нові правила продажу землі в Україні: вплив на ціни та можливості покупців

В Україні зростає ціна на земельні ділянки, незважаючи на обставини, в тому числі й повномасштабну війну. З початку 2024 року змінилися правила продажу землі: ліміт на покупця збільшили з 100 га до 10 тис. га, а українським компаніям з українськими власниками відкрили доступ до ринку.

Незважаючи на заборону для іноземців, попит і ціни на землю продовжують зростати. Середня ціна на землю у країні становить близько 41 тис. грн (970 євро) за гектар. Проте ціна значно варіюється в різних регіонах: наприклад, у Івано-Франківській області вона досягає 111,6 тис. грн (2,63 тис. євро) за гектар, у Київській області – 82,4 тис. грн (1,94 тис. євро), а в Запорізькій області – всього 24,7 тис. грн (585 євро).

Український ринок землі продовжує активно розвиватися, незважаючи на повномасштабну війну. З 1 січня 2024 року вступили в силу нові правила продажу землі, що призвели до зростання попиту та цін на неї.

Згідно з оцінками співзасновника Zeminvest Олександра Чорного, вартість гектара коливається від 1500 до 2500 доларів (еквівалент від 1354 до 2256 євро). Навіть за офіційними даними Міністерства аграрної політики, вартість землі зросла на 20% під час великої війни, що свідчить про зростання попиту.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України, Денис Башлик, підкреслив, що зростання ціни на землю відображає віру в перемогу України, оскільки інвестори не тільки купують, а й інвестують у земельні ділянки.

Проте, навіть за умови обмежень для іноземців, ціни на землю продовжують зростати. На фоні очікувань щодо змін правил ринку землі, протягом 2023 року спостерігалося надзвичайно великий попит на земельні ділянки.

Зміни в правилах продажу землі, введені з початку 2024 року, включають збільшення ліміту на покупця до 10 тис. гектарів, а також доступ до ринку для українських компаній з українськими власниками.

Хоча вартість землі в Україні дорожчає, ніж раніше, вона все ще залишається недооціненою порівняно з іншими країнами, особливо враховуючи її потенціал для сільськогосподарського виробництва. Недопуск іноземців до ринку землі має значний вплив на ціни, проте закінчення війни, незалежно від змін правил продажу, призведе до подорожчання землі, як це відбувалося в інших країнах після відкриття їхніх ринків.

Хоча точно прогнозувати майбутню вартість землі на даний момент складно, спостерігається загальний тренд до її зростання вартості, що відображає підвищений інтерес до неї з боку інвесторів.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Вадим Слюсарєв, спонсор “Слуги народу”, придбав нерухомість у Ніцці з партнеркою, що веде бізнес в окупованому Криму

Недавно опубліковане розслідування порталу Bihus.Info викликало значний резонанс українському...

Журналістське розслідування про власників санаторію “Корал” в Криму, що отримувало мільйони від влади РФ

В останньому розслідуванні журналісті знайшли українську компанію, яка зареєстрована...

Менше 10 тисяч гривень зарплати отримують 43% українців

Згідно з останніми даними опитування, проведеного агентством Gradus, практично...

В Україні за мільйони доларів покупають посади в митній службі

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) разом із Спеціалізованою антикорупційною...

У трагедії на Рівненщині у страшній ДТП загинуло 14 людей

Сьогодні на Рівненщині сталася трагічна автомобільна катастрофа, в результаті...

Україна впроваджує безвідсоткові кредити на енергообладнання

Український уряд активно реагує на енергетичні виклики країни за...

Керівник ТОВ “Київ-Авіаторг” Михайло Щербань, який закуповував неякісні запчастини для вертольотів, втік із країни

Новий випадок корупційного скандалу в українській армії викликав хвилю...

У Львові затримано колишнього прокурора та його тещу-адвоката

Сьогодні в Львові сталася низка затримань, що вразили місцеве...