Нові спроби компаній, зв’язаних з родиною Суркісів, змінити суддів у справі з «ПриватБанком»

У середу, 27 березня, Верховний Суд планує розглянути касаційні скарги Кабміну та “ПриватБанку” у справі №757/7499/17. Ця справа стосується позову шести компаній-нерезидентів, які пов’язані з родиною Суркісів, до державного “ПриватБанку”, Мінфіну та Уряду, із вимогою стягнути з “ПриватБанку” суму майже 350 млн доларів США.

Пресслужба банку повідомляє, що розгляд цієї справи мав відбутися 20 березня, але був перенесений через звернення представника компаній-нерезидентів до двох із п’яти суддів колегії. Після нового призначення справи для розгляду двом іншим суддям, Вадиму Ігнатенку та Аллі Олійник, було назначено нову дату судового засідання – 27 березня. Варто відзначити, що Алла Олійник зараз перебуває на етапі відбору до Конституційного Суду України.

Проте, опоненти банку знову заявили відвод нововизначеним суддям, пояснюючи це їхніми рішеннями на користь “ПриватБанку” у попередніх справах. Юристи банку наголошують, що такий відвод є вибірковим, оскільки в колегії є інші судді, які приймали рішення на користь банку, але до них відвод не заявлявся.

Ця справа, відома як “справа офшорів Суркісів”, розглядається з 2017 року і перебуває у Верховному Суді з 2020 року. Адвокати “ПриватБанку” наголошують на проведенні засідання з участю всіх сторін для доведення необґрунтованості оскаржуваного рішення. Проте суд не задовольнив їхні клопотання.

“ПриватБанк” продовжує боротьбу за справедливість і верховенство права, наголошуючи, що ніхто в Україні не стоїть вище закону.

Нагадаємо, що під час націоналізації “ПриватБанку” наприкінці 2016 року грошові кошти, розміщені компаніями-нерезидентами, пов’язаними з колишніми власниками банку, були включені до процедури bail-in, оскільки Національний банк України визнав родину Суркісів пов’язаними з “ПриватБанком”.

Окрім судового розгляду в Україні, компанії-нерезиденти, пов’язані з родиною Суркісів, намагаються отримати рішення також у суді на Кіпрі.

Минулого року Центральний апеляційний господарський суд скасував постанову про визнання банкрутом ТОВ “Монтана-Естейт”, яке раніше відоме як “Приватофіс”.

Крім того, “ПриватБанк” намагається відсудити 245 АЗС, які використовуються компаніями, що контролюються Ігорем Коломойським та його оточенням.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Прогноз погоди в Україні на 22 грудня: дощі, мокрий сніг і температурний контраст

Сьогодні погода в Україні буде різноманітною та контрастною. У...

МВФ прогнозує продовження війни в Україні до середини 2026 року за негативного сценарію

Міжнародний валютний фонд оприлюднив прогноз, у якому висловив побоювання...

«Укрзалізниця» вилучила російську мову з квітів у рамках євроінтеграції

«Укрзалізниця» продовжує адаптувати свої послуги до стандартів європейської інтеграції....

Україна стрімко впроваджує штучний інтелект для управління дронами

Україна активно впроваджує штучний інтелект (ШІ) у військові технології,...

Європа в розбіжностях перед приходом Трампа

Перед інавгурацією обраного президента США Дональда Трампа в європейських...

Melovin відверто розповів про свою боротьбу з алкоголізмом і наслідки для здоров’я

Український співак Melovin, відомий також як Костянтин Бочаров, уперше...

Польща передала Україні гелікоптери для навчання пілотів

Україна отримала від Польщі три гелікоптери: два Мі-8 та...