Нові умови виплат для сімей загиблих воїнів в Україні: кого чекає допомога?

З 28 березня вступають в силу нові положення стосовно виплати одноразової грошової допомоги у розмірі 15 мільйонів гривень, які торкнуться сімей військовослужбовців. Зміни введено за законопроєктом 3515-IX, який був підписаний президентом України Володимиром Зеленським наприкінці грудня. Згідно з інформацією від “Ми — Україна”, нововведення стосуватимуться сімейних відносин та розподілу виплат.

Згідно з чинним законодавством щодо соціального захисту військовослужбовців, на сьогодні одноразову грошову допомогу можуть отримати батьки, один з подружжя, яке не уклало новий шлюб, неповнолітні діти та утриманці. Зазначено, що у новому законі уточнені деякі аспекти сімейних відносин, а саме, щодо отримання виплат у розмірі 15 мільйонів гривень для різних категорій членів сімей загиблих військовослужбовців.

До отримання виплат будуть залучені наступні категорії осіб:

  • Діти, включаючи усиновлені, народжені після загибелі воїна або зачаті за його життя.
  • Одне з подружжя, яке виживає після смерті військовослужбовця (померлого), включаючи вдів та вдівців. Нова норма скасовує вимогу про відсутність повторного шлюбу для другого з подружжя.
  • Батьки або усиновителі, якщо їм не були позбавлені батьківські права стосовно загиблого військовослужбовця, або позбавлення прав було відновлено на момент смерті.
  • Онуки, якщо батьки онуків померли до загибелі або смерті військовослужбовця.
  • Жінка або чоловік, який спільно проживав з загиблим в одній сім’ї, не перебуваючи в шлюбі, або в будь-якому іншому шлюбі (це питання вирішується судом).
  • Утриманці військовослужбовця.

Ці нововведення спрямовані на удосконалення системи підтримки сімей загиблих військовослужбовців та враховують різні аспекти сімейного стану.

Існують категорії осіб, які не можуть розраховувати на отримання одноразової грошової допомоги (ОГД). Наразі, згідно із новими змінами, до цих категорій включаються громадяни Росії та Білорусії, а також особи, які постійно проживають у Росії чи Білорусії. Додатково, виплати не передбачені для осіб, засуджених за державну зраду, колабораціонізм та пособництво агресору.

Одноразова допомога також не буде надана в разі, якщо загибель або смерть особи є результатом вчинення нею кримінального або адміністративного правопорушення, дій у стані сп’яніння або умисного заподіяння ушкодження, включаючи самогубство.

Додатково, згідно із змінами в законодавстві, виплати не будуть призначатися, якщо особа, яка претендує на допомогу, вчинила правопорушення щодо загиблого або померлого та була притягнута до адміністративної або кримінальної відповідальності за рішенням суду. Це застосовується до ситуацій, що виникли після набуття законом чинності.

Крім того, виплата допомоги може бути відмовлена або призупинена у випадках, коли суд визначає факт ухилення від виконання обов’язку з утримання загиблого або померлого за його життя.

Новий закон вводить поняття “розпорядження військовослужбовця” щодо розподілу одноразової грошової допомоги (ОГД) в разі загибелі військовослужбовця. Згідно із чинним законодавством, ОГД має бути розподілена між членами сім’ї та утриманцями, які мають на неї право, за їхньою заявою або заявою їхніх законних представників.

Відтепер військові можуть складати розпорядження, в якому визначають, хто отримає ОГД у випадку їхньої загибелі. Цей документ повинен бути завірений командиром або нотаріусом. Військові мають можливість встановлювати відсотки для кожного одержувача ОГД, але частину допомоги все одно розподілять між певними членами сім’ї, такими як неповнолітні діти, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатна вдова чи вдівець та непрацездатні батьки.

Згідно з новими визначеннями, затвердженими законом, ці особи мають право на 50% тієї частки ОГД, яку вони отримали б, якщо не було особистого розпорядження військовослужбовця.

Зазначимо, що ухвалений державний бюджет на 2024 рік передбачає підвищення мінімальних виплат для основних соціальних і демографічних груп населення. Крім того, уряд продовжив усі виплати для внутрішньо переміщених осіб ще на місяць, але з 1 березня внесе зміни до правил отримання цієї допомоги, роблячи її доступною лише для найбільш вразливих категорій внутрішньо переміщених осіб.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Вікторія Бекхем зізналася, чому уникала посмішок на публічних заходах

Вікторія Бекхем, ікона стилю та відома дизайнерка, розповіла про...

Україна навряд чи отримає THAAD: США утримуються від передачі передових систем ППО

Попри постійні загрози з боку російських балістичних ракет, США...

Європа і кошти на відновлення України: «Олігархові Ахметову грошей немає» – Corriere Della Sera

Італійське видання Corriere Della Sera опублікувало статтю, яка аналізує...

The Times звинуватило українську владу у провалі програми захисту енергетики через корупцію

Видання The Times опублікувало розслідування, у якому йдеться про...

Гороскоп на тиждень з 25 листопада по 1 грудня 2024 року: що чекає на кожен знак зодіаку

Зимовий період наближається, і астрологи прогнозують, що останній тиждень...

Україну чекають снігопади, ожеледиця та зниження температури

Згідно з прогнозами синоптиків, найближчими днями в Україні очікуються...

Український «Щедрик» став частиною різдвяної кампанії Chanel

Українська класика, «Щедрик» (Carol of the Bells), що була...

Зеленський: Генерали повинні бути в окопах

Президент України Володимир Зеленський висловився щодо змін в управлінні...