Він був одним із наймолодших депутатів першого скликання Верховної Ради. Пізніше займався бізнесом та політикою, у тому числі висувався у президенти на виборах 2004 року. Брав активну участь у подіях на Майдані в 2013-2014 роках. Брав участь у штурмі київської мерії у грудні 2013 року, очоливши групу майданівців, яка увірвалася до колонної зали.
У менш публічному просторі Збітнєв пов’язаний із фірмою “Львівський арсенал”, у якої Міноборони України восени 2022 року замовило 100 тисяч мінометних пострілів на півтора мільярда гривень.
Гроші, за версією СБУ, було перераховано “Арсеналом” за кордон, а самі постріли в Україну не поставлено.
Зазначимо, що “Львівський арсенал” сам озброєнь не виробляє. Це фірма, створена у Києві у 2016 році. Її засновниками стали зареєстрована в Лондоні компанія (що внесла до статутного капіталу 120 тисяч гривень) та сам Юрій Збітнєв.
Це підприємство зареєстроване в одній із квартир старої київської “панельки” на бульварі Праці. Тобто очевидна фірма-прокладка, яка, якимось чином, отримала мільярдний військовий підряд за часів міністра Резнікова.
Однак, зважаючи на все, зв’язки у фірми Збітньова виходили за межі Міноборони – вона кілька років тому отримала тендер у підконтрольного МВС виробника стрілецької зброї “Форт”, але зірвала контракт і, аж до 2022 року, судилася за п’ять мільйонів гривень.
У вересні Міноборони вже виграло у “Арсеналу” суд першої інстанції за непоставку мін. 26 січня рішення підтвердила й апеляція. А наступного дня у менеджменту “Львівського арсеналу”, а також тих, хто “пробивав” йому контракт із боку Міноборони, пройшли обшуки.
Збітнєв, за даними пабліків, отримав підозру. Офіційно, без зазначення прізвищ, заявлялося, що її оголошено керівнику та комерційному директору “Львівського арсеналу”.