Олександр Лємєнов подає апеляцію в справі про ухилення від служби

Засновник антикорупційної організації StateWatch та активіст Олександр Лємєнов, якого підозрюють в ухиленні від мобілізації, подав апеляцію на обраний йому запобіжний захід. В апеляційному суді слухання цієї апеляції призначено на 28 січня 2025 року.

Олександру Лємєнову інкримінують ухилення від призову під час мобілізації, на особливий період, зокрема, через відмову отримати повістку та неявку на збірний пункт. Згідно з ухвалою слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду від 27 грудня 2024 року, йому призначено запобіжний захід у вигляді застави на суму 60.560 грн. Крім того, Лємєнову покладено обов’язки регулярно з’являтися до слідчого, прокурора або суду за першим викликом та повідомляти про зміну місця проживання.

Слідчі відзначають, що Лємєнов, маючи військово-облікову спеціальність та будучи визнаним придатним до служби, умисно ухилився від мобілізації та не з’явився на збірний пункт. Його відмова від отримання повістки була зафіксована в присутності двох свідків.

Лємєнову було повідомлено про підозру за ст. 336 Кримінального кодексу України, що передбачає покарання до 5 років позбавлення волі. Від початку мобілізації, з 24 листопада 2024 року, Лємєнов був оголошений у розшук, оскільки ухилявся від виконання своїх обов’язків і не з’являвся на виклики слідчого.

Слідчий суддя зазначив, що підозрюваний усвідомлював серйозність ситуації, в якій перебуває країна, однак свідомо ухилився від виконання обов’язків, що порушує моральні та правові принципи в умовах війни.

Цей випадок набуває додаткового резонансу через зв’язок Лємєнова з іншими антикорупційними активістами, які також, за різними даними, уникали виконання своїх обов’язків під час мобілізації. У діловому середовищі це явище отримало назву “шабунінг”, від імені одного з відомих активістів.

Зокрема, відомо, що інший засновник StateWatch Гліб Каневський після тривалого ухилення від військової служби працював у Міністерстві оборони, де став фігурою в численних корупційних скандалах, зокрема щодо завищених закупівель для армії.

Як стало відомо, подібні випадки мали місце й серед інших відомих активістів, включаючи керівників “Центру протидії корупції”, таких як Дарія Каленюк та Вітілій Шабунін, а також блогера Юрія Бутусова та інших. Це піднімає питання про етичність таких осіб, які заявляють про боротьбу з корупцією, водночас ухиляючись від обов’язків перед державою.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Голова фракції “Голос” відповіла на критику через прикрасу за €4300

Голову парламентської фракції "Голос" Олександру Устінову звинуватили у використанні...

Міжнародний аеропорт “Львів” вивчає можливості відновлення цивільної авіації під час війни

Керівництво міжнародного аеропорту "Львів" заявило про активне дослідження можливостей...

Ексміністру Миколі Сольському дозволили виїзд за кордон для медобстеження та участі у міжнародному форумі

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив рішення дозволити колишньому міністру...

В Україні 14 січня очікується хмарна, але без опадів погода

У вівторок, 14 січня, по всій території України прогнозується...

Чи погодиться Україна на мобілізацію з 18 років: які кулуарні домовленості з США

Чутки про можливе зниження віку мобілізації до 18 років...

Аеропорт Львова готується до відновлення рейсів

Міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького робить кроки для...

У Дії вперше можна сплачувати держпослуги через Укргазбанк

На порталі Дія вперше з’явилася можливість оплачувати державні послуги,...

Затримано депутатів Львівщини, які заробляли на відкатах із держзакупівель

Двоє депутатів місцевих рад Львівщини опинилися в центрі гучного...