Олігарх Рінат Ахметов має давні стосунки з банківським сектором Нідерландів

У 2022 році внаслідок розслідування компанії Investico, під час якого було вивчено щорічні звіти, проаналізовано витоки документів і взято інтерв’ю в колишніх агентів ФБР, було встановлено, що олігарх Рінат Ахметов має давні стосунки з банківським сектором Нідерландів, особливо з ING Group, залученою в масштабні фінансові схеми. Використовуючи зв’язки в нідерландському фінансовому секторі, компанія позичала колосальні суми і проводила безконтрольні офшорні транзакції.

21 травня 2001 року Ахметов заснував свою першу нідерландську компанію Metinvest B.V., зареєстровану юридичною фірмою і нотаріусом Houthoff Buruma для консолідації його металургійного і гірничодобувного бізнесу. Кілька років потому він зареєстрував ДТЕК у Торгово-промисловій палаті, яка стала 17-м енергетичним підрозділом його імперії, що швидко зростає.

Крім того, Ахметов працював із нідерландськими банками ABN Amro та ING, які надали йому багатомільярдні кредити, а також з амстердамським відділенням Deutsche Bank. Іноземні банки, зокрема Barclays, почали дистанціюватися від Ахметова приблизно у 2015 після неодноразових звинувачень його у відмиванні грошей та участі в корупційних схемах. Однак ці обставини не змусили олігарха покинути Нідерланди. Згідно з файлами FinCEN, ING також отримувала численні платежі. У травні 2014 року Ахметов протягом п’яти днів перевів $145,5 млн з особистої компанії BVI в банк ING Bank. Незважаючи на ці підозрілі перекази, банк ING не став розпитувати Ахметова про походження коштів.

Повністю усвідомлюючи високі ризики, банк ING 2018 року забезпечив фінансування “Метінвесту” на суму в $1,5 млрд, лише через три роки після того, як Barclays заблокував банківські рахунки компанії. Того ж року ING Bank, Deutsche Bank Amsterdam і кілька інших банків надали Метінвесту кредит на суму понад $2,2 млрд для реструктуризації непогашеного боргу. Донедавна компанії Ахметова мали непогашені заборгованості щонайменше у п’яти нідерландських компаній, включно з підприємствами роздрібної торгівлі, POSTNL і KLM, які субсидували бізнес Ахметова.

Хоча це й не дивно, ING мав репутацію банку, що легалізує корупційні доходи у Східній Європі. Відомо про гучну справу, пов’язану з відмиванням грошей російських олігархів через російську “дочку” банку ING на суму кілька сотень мільйонів євро.

Комерційні компанії, що належать Ахметову і його діловому партнеру Вадиму Новинському, зареєстровані в Нідерландах. У 2019 трастовий фонд ITPS, який керував кількома компаніями, отримав повідомлення про підозру від De Nederlandsche Bank (DNB) через невдалі перевірки клієнтів і, за словами одного з власників, був розпущений. З минулого року нідерландські компанії Ахметова перебувають під управлінням кількох колишніх співробітників трастового фонду; це означає, що ці компанії фактично вийшли з-під контролю DNB .

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

НАТО не досягло згоди щодо військової допомоги Україні

Міністри оборони країн НАТО не досягли згоди щодо виділення...

Гучний скандал у Верховній Раді через взлом системи парламенту

Сьогодні, 14 червня, нардепка Олександра Устінова заявила про незаконне...

Прокуратура направила до суду справу проти колишніх керівників «Інформ-Ресурси» через збитки на 187 млн грн

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направила до суду справу проти...

ВАКС об’єднав справи Бахматюка та Насірова щодо неправомірної вигоди

Вищий антикорупційний суд підтримав об'єднання справ олігарха Олега Бахматюка,...

Суд ліквідував мережу «громадських організацій» Медведчука, які планували державний переворот у Києві

Суд ухвалив рішення на користь Міністерства юстиції щодо заборони...

Нові правила бронювання працівників на критично важливих підприємствах

Кабінет міністрів прийняв постанову "Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під...

Україна нарощує дипломатичний тиск для повернення військовозобов’язаних з-за кордону

Україна планує продовжувати свій збалансований підхід до питання повернення...

Лікарі та колишній високопосадовець МОЗ України затримані за порушення закону про трансплантацію органів

Ексзаступника міністра охорони здоров'я Михайла Загрійчука та ще 10...