Олігарх Рінат Ахметов має давні стосунки з банківським сектором Нідерландів

У 2022 році внаслідок розслідування компанії Investico, під час якого було вивчено щорічні звіти, проаналізовано витоки документів і взято інтерв’ю в колишніх агентів ФБР, було встановлено, що олігарх Рінат Ахметов має давні стосунки з банківським сектором Нідерландів, особливо з ING Group, залученою в масштабні фінансові схеми. Використовуючи зв’язки в нідерландському фінансовому секторі, компанія позичала колосальні суми і проводила безконтрольні офшорні транзакції.

21 травня 2001 року Ахметов заснував свою першу нідерландську компанію Metinvest B.V., зареєстровану юридичною фірмою і нотаріусом Houthoff Buruma для консолідації його металургійного і гірничодобувного бізнесу. Кілька років потому він зареєстрував ДТЕК у Торгово-промисловій палаті, яка стала 17-м енергетичним підрозділом його імперії, що швидко зростає.

Крім того, Ахметов працював із нідерландськими банками ABN Amro та ING, які надали йому багатомільярдні кредити, а також з амстердамським відділенням Deutsche Bank. Іноземні банки, зокрема Barclays, почали дистанціюватися від Ахметова приблизно у 2015 після неодноразових звинувачень його у відмиванні грошей та участі в корупційних схемах. Однак ці обставини не змусили олігарха покинути Нідерланди. Згідно з файлами FinCEN, ING також отримувала численні платежі. У травні 2014 року Ахметов протягом п’яти днів перевів $145,5 млн з особистої компанії BVI в банк ING Bank. Незважаючи на ці підозрілі перекази, банк ING не став розпитувати Ахметова про походження коштів.

Повністю усвідомлюючи високі ризики, банк ING 2018 року забезпечив фінансування “Метінвесту” на суму в $1,5 млрд, лише через три роки після того, як Barclays заблокував банківські рахунки компанії. Того ж року ING Bank, Deutsche Bank Amsterdam і кілька інших банків надали Метінвесту кредит на суму понад $2,2 млрд для реструктуризації непогашеного боргу. Донедавна компанії Ахметова мали непогашені заборгованості щонайменше у п’яти нідерландських компаній, включно з підприємствами роздрібної торгівлі, POSTNL і KLM, які субсидували бізнес Ахметова.

Хоча це й не дивно, ING мав репутацію банку, що легалізує корупційні доходи у Східній Європі. Відомо про гучну справу, пов’язану з відмиванням грошей російських олігархів через російську “дочку” банку ING на суму кілька сотень мільйонів євро.

Комерційні компанії, що належать Ахметову і його діловому партнеру Вадиму Новинському, зареєстровані в Нідерландах. У 2019 трастовий фонд ITPS, який керував кількома компаніями, отримав повідомлення про підозру від De Nederlandsche Bank (DNB) через невдалі перевірки клієнтів і, за словами одного з власників, був розпущений. З минулого року нідерландські компанії Ахметова перебувають під управлінням кількох колишніх співробітників трастового фонду; це означає, що ці компанії фактично вийшли з-під контролю DNB .

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

НАБУ викрило розкрадання 231 млн у Національному інституті раку

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили...

Мінус один нардеп: Олесь Довгий іде з політики та складає мандат

Позафракційний народний депутат України Олесь Довгий повідомив про завершення...

Мерка Василькова Баласинович задекларувала понад мільйон доходу і чужу нерухомість

Очільниця Василькова Наталія Баласинович у 2024 році вперше задекларувала...

Фірма з оточення нардепа “Юзіка” освоює сотні мільйонів на Трипільській ТЕС

Поки Трипільська ТЕС відновлюється після російських обстрілів, державні підприємства...

Які відпустки доступні військовим під час війни: роз’яснення Мін’юсту

Попри війну, українське законодавство передбачає низку видів відпусток для...

Продукти для армії перетворили на бізнес: затримано 9 фігурантів справи

Співробітники Державного бюро розслідувань спільно з Офісом Генерального прокурора...

“Слів не вистачає”: як артисти відреагували на ракетну атаку 17 червня

Після масованої ракетної атаки в ніч на 17 червня,...

Розробник “Резерв+” виїхав за кордон під час війни

Роман Ланський, співзасновник IT-компанії Strimco і співрозробник мобільних застосунків...