Опитування показало скільки українських біженців хочуть повернутися додому

Згідно з результатами нового дослідження, 64% українців, які наразі проживають за кордоном, мають намір повернутися на Батьківщину. Це свідчить про зростаючий інтерес до повернення на Україну серед діаспори, яка з різних причин покинула країну.

Як зазначають експерти Gradus Research, публікуючи результати дослідження, 64% мігрантів з України не адаптувалися до життя в інших країнах і мають намір в підсумку повернутися додому.

За результатами опитування, найбільше бажання повернутися в Україну висловлюють мігранти, які віддалено працюють на український бізнес – 70%. Так само найбільше бажання висловлюють щодо повернення в Україну ті мігранти, які є тимчасово непрацевлаштованими – 68%.

Частково на бажання повернутися в Україну впливає досвід агресивної поведінки громадян інших країн щодо мігрантів. Щонайменше 23% опитаних повідомили, що вони мали відповідний негативний досвід.факторВодночас не менше 60% опитаних до цього часу вважають, що перебування за кордоном гарантує їм особисту безпеку. 65% відчувають безпеку дітей у таких умовах проживання. Відповідно почуття безпеки за себе чи за власну дитину є одним з ключових факторів, що стримують від повернення.

Ще один важливий показник в опитуванні – відсоток тих, хто може назвати час або вказати на приблизний термін свого повернення. Наразі більше ніж половина – 62%  – не можуть вказати, коли вони зможуть повернутися додому.

36% опитаних мігрантів вважають, що вагомим фактором, який впливатиме на їх рішення, буде наявність реальної фінансової підтримки в момент переселення додому. Для трохи меншої кількості опитаних – 33% – важливим є насамперед отримання чи можливість облаштувати для себе житло на території України, де є високий рівень безпеки. 27% респондентів вважають, що мають намір одразу повернутися додому, якщо буде належним чином посилена протиповітряна оборона в країні.

Опитування проведене Gradus Research методом анкетування в мобільному додатку/онлайн-платформі Gradus. Вибірка відображає структуру населення міст з кількістю мешканців понад 50 тисяч у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном, за виключенням тимчасово окупованих територій та територій ведення активних бойових дій. Період проведення поля: 17-22 травня 2024 року. Розмір вибірки: 656 респондентів.

 

 

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Сибіга закликав союзників до максимальної підтримки України після інцидентів з російськими дронами

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга звернувся до міжнародних...

У фінальний день Паралімпіади в Парижі українські паралімпійці здобули 12 медалей 

В останній день Паралімпіади в Парижі українські спортсмени продемонстрували...

17-річні хлопці виїджають з України і чим загрожує країні втрачене покоління

В Україні зростає тривога через те, що молодь, особливо...

Дефіцит кадрів в Україні змушує роботодавців підвищувати зарплати

В умовах дефіциту кадрів в Україні роботодавці змушені підвищувати...

Голова Львівської ОВА Козицький відреагував на звинувачення в корупції: роз’яснення ситуації з готелем

Голова Львівської обласної військової адміністрації (ОВА) Максим Козицький вийшов...

Результати роботи Єдиного порталу повідомлень викривачів корупції: понад 3,8 тисячі заяв за рік

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) оприлюднило результати...

Сім’я Асквіт і Дмитро Фірташ: відносини, що відкривають двері до британської еліти

В останні місяці ім'я українського олігарха Дмитра Фірташа знову...

Українські спортсмени здобули дві медалі у веслуванні на Паралімпіаді-2024 в Парижі

В останній день літньої Паралімпіади-2024 в Парижі українські спортсмени...