Опитування показало скільки українських біженців хочуть повернутися додому

Згідно з результатами нового дослідження, 64% українців, які наразі проживають за кордоном, мають намір повернутися на Батьківщину. Це свідчить про зростаючий інтерес до повернення на Україну серед діаспори, яка з різних причин покинула країну.

Як зазначають експерти Gradus Research, публікуючи результати дослідження, 64% мігрантів з України не адаптувалися до життя в інших країнах і мають намір в підсумку повернутися додому.

За результатами опитування, найбільше бажання повернутися в Україну висловлюють мігранти, які віддалено працюють на український бізнес – 70%. Так само найбільше бажання висловлюють щодо повернення в Україну ті мігранти, які є тимчасово непрацевлаштованими – 68%.

Частково на бажання повернутися в Україну впливає досвід агресивної поведінки громадян інших країн щодо мігрантів. Щонайменше 23% опитаних повідомили, що вони мали відповідний негативний досвід.факторВодночас не менше 60% опитаних до цього часу вважають, що перебування за кордоном гарантує їм особисту безпеку. 65% відчувають безпеку дітей у таких умовах проживання. Відповідно почуття безпеки за себе чи за власну дитину є одним з ключових факторів, що стримують від повернення.

Ще один важливий показник в опитуванні – відсоток тих, хто може назвати час або вказати на приблизний термін свого повернення. Наразі більше ніж половина – 62%  – не можуть вказати, коли вони зможуть повернутися додому.

36% опитаних мігрантів вважають, що вагомим фактором, який впливатиме на їх рішення, буде наявність реальної фінансової підтримки в момент переселення додому. Для трохи меншої кількості опитаних – 33% – важливим є насамперед отримання чи можливість облаштувати для себе житло на території України, де є високий рівень безпеки. 27% респондентів вважають, що мають намір одразу повернутися додому, якщо буде належним чином посилена протиповітряна оборона в країні.

Опитування проведене Gradus Research методом анкетування в мобільному додатку/онлайн-платформі Gradus. Вибірка відображає структуру населення міст з кількістю мешканців понад 50 тисяч у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном, за виключенням тимчасово окупованих територій та територій ведення активних бойових дій. Період проведення поля: 17-22 травня 2024 року. Розмір вибірки: 656 респондентів.

 

 

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Трамп закликав Зеленського до завершення війни без повернення окупованих територій

Обраний президент США Дональд зробив чіткий сигнал президенту України...

Російські війська розстріляли українських полонених: загинуло п’ятеро військових

Російські окупанти вкотре вчинили воєнний злочин, жорстоко розправи з...

Рекордна кількість перетинів кордону напередодні Різдва: за добу — 150 тисяч осіб

Передріздвяний період в Україні став часом активних міграційних потоків....

Що не можна дарувати на Новий рік: подарунки з негативною енергетикою

Новий рік — це свято, яке символізує нові початки,...

На Волині засудили чоловіка за поширення інформації про мобілізаційні заходи ТЦК

У Волинській області засудили чоловіка, який керував групою у...

МЗС запускає проєкт “е-Консул”: українці за кордоном зможуть оформлювати документи через “Дію”

Українці, які перебувають за кордоном, тепер зможуть отримувати документи...

Шабунін звинуватив Міноборони у маніпуляціях із закупівлею боєприпасів на 23 млрд грн

Голова Центру протидії корупції (ЦПК) Віталій Шабунін висловив обурення...

Володимир Дантес приєднався до бригади ДТЕК на День енергетики

Український співак Володимир Дантес вирішив відзначити День енергетики по-особливому....