Падіння Авдіївки: Збройні Сили України залишили місто. Які наслідки це матиме для України та фронту?

Українські війська вирішили залишити місто Авдіївка, щоб уникнути можливого оточення та зберегти життя та здоров’я своїх військовослужбовців. Про це повідомив головнокомандувач Олександр Сирський.

“У зв’язку з погіршенням обстановки біля Авдіївки та з метою забезпечення безпеки наших військовослужбовців, було прийнято рішення вивести наші підрозділи з міста та перейти до оборони на більш вигідних позиціях”, – заявив генерал Сирський.

За словами керівника Операційно-тактичного управління “Таврія” Олександра Тарнавського, військові виконали розпорядження та вийшли з Авдіївки, переходячи на позиції, які були заздалегідь підготовлені.

“Ми успішно уникнули оточення, вивели особовий склад і зайняли оборонні позиції на нових рубежах”, – підкреслив Тарнавський.

Протягом чотирьох місяців тривала кривава битва за Авдіївку, яка розпочалася з масштабного наступу російських військ у жовтні 2023 року. Силам оборони України вдалося тримати оборону протягом тривалого періоду, проте наприкінці січня експерти почали говорити про критичну ситуацію і необхідність виведення гарнізону, але цього не відбулося.

У початку лютого ситуація стала ще більш критичною, і російським військам майже вдалося перерізати шляхи постачання захисників міста.

Авдіївка, розташована недалеко від Донецька, який був захоплений проросійськими бойовиками майже 10 років тому, відігравала стратегічне значення як промисловий центр. Українські війська тримали місто, збудувавши міцні оборонні укріплення. Проте внаслідок повномасштабної війни місцевий завод припинив роботу, більшість мешканців залишила місто, щоб уникнути щоденних бомбардувань, і саме місто перетворилося на руїну.

Для обох сторін конфлікту в Авдіївці мала велике політичне та військове значення. Російська сторона намагалася відсунути українські війська на безпечну відстань від “столиці Донецької Народної Республіки” (ДНР).

Згідно з російськими планами, Авдіївка мала стати важливим об’єктом у період підготовки до президентських виборів у Росії, які мали відбутися у березні 2024 року.

Для України місто мало значення як великий залізничний вузол, потужний промисловий центр, а також як потенційна загроза для Донецька.

Недалеко від Авдіївки проходить дорога, що з’єднує Донецьк, Горлівку та Луганськ. Її перерізання суттєво ускладнило б логістику військ противника.

У жовтні 2023 року російська армія розпочала масштабний наступ на Авдіївку, задіюючи близько 40 тисяч військових. Вони атакували з різних флангів, намагаючись обійти місто і оточити його.

Українська влада стверджувала, що росіяни зазнали значних втрат, але незалежне підтвердження цих даних відсутнє. Соцмережі публікують відеозаписи знищення російської техніки біля Авдіївки.

Протягом чотирьох місяців боїв російським військам вдалося просунутися на декілька кілометрів на півночі і на півдні міста. Вони також наблизилися до місцевого коксохімічного заводу, який утримували українські сили.

У січні стало відомо, що російські війська вдалося прорватися у місто з південної і північної околиць, розпочавши вуличні бої. Також вони наближалися до головної асфальтованої дороги, якою зазвичай постачали гарнізон міста.

Станом на початок лютого ситуація стала критичною для українських сил, і деякі військові аналітики висловили обурення щодо загрози оточення міста та його захисників. Однак Київ не давав наказу відступати з Авдіївки, що нагадувало ситуацію з Бахмутом. Навіть за наявності “безпечного коридору” для виведення Збройних Сил України, виходило, що він був дуже близько, всього за кілька кілометрів.

У грудні, під час захоплення російськими військами сіл Степове і Бердичі, а також прориву до коксохімічного заводу, утримання Авдіївки стало малоцінним. Хоча деякі голоси вимагали виведення українських сил, керівництво висловлювало свою впевненість у збереженні міста та направлянні туди додаткових підрозділів.

Протягом всього періоду активних воєнних дій Авдіївку захищала 110-а бригада, а пізніше їй на допомогу прибули 47-а бригада та інші підрозділи.

У середині лютого стало відомо про перегрупування в місто 3-ї окремої штурмової бригади. На той час деякі позиції Збройних Сил України на південному фланзі, особливо “Зеніт”, були частково оточені, але, за даними Генерального Штабу, було досягнуто виходу 15 лютого.

У ніч на 17 лютого командир 3-ї штурмової бригади Андрій Білецький оголосив про відступ на нові позиції.

“Я висловлюю свою подяку бійцям за гідний бій, який вони вели в Авдіївці, у вкрай нерівних умовах, коли російські сили переважали як за чисельністю, так і за технікою та артилерією”, – зазначив Білецький. Також він висловив подяку командуванню за “обдумане рішення”.

Незважаючи на значні втрати, Кремль досяг своїх цілей на цьому напрямку. Остання оборонна лінія Збройних Сил України, що була стійкою з 2014 року, впала.

Наступним “великим завданням” для російських військ може стати тилове місто Покровськ, розташоване за 40 кілометрів на захід, або наближене Селидове. Однак російські сили також можуть розпочати рух на північ – до Краматорська та Слов’янська.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Говард Баффет відвідав McDonald’s у Рівному

Американський мільйонер, філантроп і син легендарного інвестора Воррена Баффета...

Стінг заспівав свій хіт під акомпанемент української бандури

Легендарний британський співак і музикант Стінг, відомий всьому світу...

Розкриття лікарської таємниці та медкомісії в кожній лікарні: Рада ухвалила законопроєкт про «цифрову ВЛК»

Минулого тижня Верховна Рада України ухвалила в другому читанні...

Половина американців виступає за найшвидше завершення війни в Україні – результати опитування

Нове соціологічне опитування, проведене в США, показало, що значна...

Жарт із поліцейською формою обернувся для дівчат кримінальною справою

Група жінок, які вирішили нестандартно привітати свою подругу зі...

У Ковелі п’яний працівник ТЦК врізався в авто з дітьми

У Ковелі Волинської області сталося дорожньо-транспортне зіткнення, учасником якого...

На телеканалі «Рада» виявлено фінансові порушення на мільйони гривень

Телеканал «Рада», що працює під егідою Верховної Ради України,...

Україна вживає “нетрадиційних заходів”, щоб уникнути енергетичної кризи цієї зими

Україна готується до чергової складної зими, долаючи наслідки російських...