Парламенту запропоновано розглянути три законопроєкти військового спрямування

Член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Ірина Фріз, оголосила, що парламенту було рекомендовано ухвалити три законопроєкти на першому читанні. Ці законопроєкти стосуються покращення початкової загальновійськової підготовки, процедур ведення військового обліку та розширення завдань Державного спеціального зв’язку щодо використання безпілотників, радіоелектронної боротьби та протидії розвідці. “Сьогодні відбулося засідання Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, на якому розглянули три законопроєкти під номерами 11144, 11143 і 11092. Комітет рекомендував всі три до першого читання в парламенті”, — заявила Фріз у коментарі для ЗМІ.

Вона уточнила, що разом з колегою Андрієм Парубієм підтримала лише законопроєкт про вдосконалення механізму початкової загальновійськової підготовки (№11092).

У законі “Про військовий обов’язок і військову службу” пропонується внести зміни, зокрема щодо нової назви та редакції 9-ї статті “Початкова загальновійськова підготовка”. Тепер вона проводиться на рівні повної загальної середньої освіти і відбувається в навчальних закладах з ліцензією: загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти. Під час підготовки також вивчається предмет “Захист України” та проводяться військово-патріотичні заходи. Програми з “Захисту України” розробляються спільно з Міністерством оборони України.

Щодо порядку ведення військового обліку, законопроєкт №11143 передбачає повернення до Реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів персональних даних, які були вилучені під час розгляду законопроєкту про внесення змін до законів №10062, що був підтриманий парламентом 16 січня. Законопроєкт також передбачає повернення до Реєстру інформації про притягнення до адміністративної відповідальності за адмінправопорушення.

Фріз підкреслила, що згідно з законопроєктом до Реєстру також вноситься інформація про примусове виконання рішення щодо особи-боржника, підозру у скоєнні кримінального правопорушення, батьків призовника, військовозобов’язаного, резервіста, опікунів, усиновлювачів, піклувальників та дітей, дату виїзду за межі України та дату повернення, а також досвід роботи за фахом.

Законопроєкт №11144 пропонує надати Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації можливість здійснювати закупівлю всіх без винятку безпілотних літальних апаратів, засобів радіоелектронної боротьби та іншої військової та спеціальної техніки для сектору оборони.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Справи корупції у ТЦК залишаються без розслідування

Наші джерела розповіли, що в ДБР, ведеться робота виключно...

ЗСУ першими в світі провели дістанційне мінування за допомогою морських дронів Sea Baby

Згідно з доповіддю від The Wall Street Journal, українські...

Хто буде відповідальним за фантастичні ідеї будівництва нових блоків Хмельницької АЕС

На фоні нагальної потреби у забезпеченні енергетичної безпеки та...

На Запорізькому напрямку руйнуються фортифікаційні споруди через неякісне зведення (ФОТО)

В розпорядженні нашої редакції з’явилися фото повалених та затоплених...

Україна очікує 60 винищувачів F-16, але підготовлено всього 15-20 пілотів

Україна в найближчий час планує отримати 60 винищувачів F-16...

В Україні підвищать податки

Голова комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної...

“Азов” вимагає кримінального переслідування українського генерала

У своєму Telegram-каналі начальник штабу добровольчого батальйону "Азов" Богдан Кротевич...

Після скандалу у Дніпрі Жорін запросив Тищенка на фронт

Бійка між охороною депутата Миколи Тищенка  та військовим викликали...