Підготовка до відставок в уряді Зеленського: кого з міністрів можуть звільнити

У фракції “Слуга народу” депутатів попередили про можливий розгляд кадрових питань у Верховній Раді наприкінці квітня. Планується вирішення долі кількох міністерств та особистостей, включаючи Міністерство культури, Міністерство спорту, Ірину Верещук та її міністерство з реінтеграції, а також Міністерство відновлення та інфраструктури.

В адміністрації президента є намір вирішити якнайбільше кадрових питань протягом поточного парламентського засідання. Це пов’язано з тим, що відомий факт, що урядові позиції, які не розв’язані вчасно, можуть залишитися затягнутими на місяці, а то й на роки, як показує досвід минулих урядів.

Варто відзначити, що перегляди в Кабінеті Міністрів вже відбулися. У зв’язку зі зростанням напруження через конфлікт з Росією, депутати більшістю голосів викликали для звітування віце-прем’єра з відновлення Олександра Кубракова та голову держагентства з відновлення Мустафу Найєма.

У секторі інфраструктури та відновлення можливі перестановки, але це не є найбільш імовірним сценарієм. Наразі у Банковій ще не вироблено кінцевого рішення щодо перестановок та ліквідації певних міністерств. Однак, основні тенденції вже видно.

Ймовірно, доля Міністерства культури та інформаційної політики та Міністерства спорту буде вирішена вже у кінці квітня. Це може призвести до їх ліквідації або передачі функцій іншим органам. Також розглядається ідея створення окремого “міністерства пропаганди”, яке буде боротися з російською агресією в інформаційному просторі.

Також є можливість ліквідації Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій, але доля його голови, Ірини Верещук, поки що невідома. Це може призвести до передачі деяких функцій управління внутрішньо переміщеними особами іншим органам.

Інший варіант передбачає посилення першої віце-прем’єрки та міністра економіки Юлії Свириденко, яка може отримати додаткові обов’язки в інфраструктурній галузі. Також розглядається інший сценарій, за якого Олексій Чернишов, голова “Нафтогазу”, може зайняти важливі посади в уряді.

Незважаючи на всі чутки та спекуляції, Денис Шмигаль, прем’єр-міністр, заявив, що кадрові зміни не є наразі пріоритетом, і вони будуть обговорюватися з парламентською більшістю та президентом.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Ярмольський і його зв’язки з Медведчуком та кримінальні справи гуманітарної допомоги

Помічник екссекретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова...

НАТО не досягло згоди щодо військової допомоги Україні

Міністри оборони країн НАТО не досягли згоди щодо виділення...

Гучний скандал у Верховній Раді через взлом системи парламенту

Сьогодні, 14 червня, нардепка Олександра Устінова заявила про незаконне...

Прокуратура направила до суду справу проти колишніх керівників «Інформ-Ресурси» через збитки на 187 млн грн

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направила до суду справу проти...

ВАКС об’єднав справи Бахматюка та Насірова щодо неправомірної вигоди

Вищий антикорупційний суд підтримав об'єднання справ олігарха Олега Бахматюка,...

Суд ліквідував мережу «громадських організацій» Медведчука, які планували державний переворот у Києві

Суд ухвалив рішення на користь Міністерства юстиції щодо заборони...

Нові правила бронювання працівників на критично важливих підприємствах

Кабінет міністрів прийняв постанову "Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під...

Україна нарощує дипломатичний тиск для повернення військовозобов’язаних з-за кордону

Україна планує продовжувати свій збалансований підхід до питання повернення...