Підрядник із російським слідом продав “Газмережам” неякісні укриття

Журналісти видання “Західний інформаційний фронт” оприлюднили розслідування, яке викриває чергову корупційну схему — цього разу у структурі НАК “Нафтогаз України”. Мова про ТОВ “Газорозподільні мережі України”, де ключові посади обіймають люди з оточення покійного мера Харкова Геннадія Кернеса.

Головним фігурантом у скандалі став Олексій Калина — колишній прокурор і чиновник Кернеса, а нині – впливовий функціонер “Нафтогазу”. Саме з його приходом у “Газмережі” почали призначати колишніх харківських “перевірених кадрів”, зокрема Володимира Рожанського — ексчиновника Держпраці, який раніше був помічником проросійського нардепа Дмитра Святаша.

У центрі скандалу — закупівля захисних споруд для працівників філій компанії в регіонах. Тендери проводились на десятки мільйонів гривень і вигравали їх компанії з сумнівною репутацією. Наприклад, ТОВ “Л7”, зареєстроване незадовго до тендеру, де керівником є Костянтин Рева — комерційний директор фірми “Хоббіт Хаус”, яку пов’язують з російськими бізнесменами та ФСБ.

Попри це, департамент охорони праці, який очолює Рожанський, не побачив порушень. Тендер на 18,7 млн грн віддали “Л7” за спрощеною процедурою без конкуренції. Ще один підрозділ — Чернігівська філія — замовила споруди в тієї ж фірми на 7,8 млн грн. При цьому ціни на ті самі укриття в різних філіях відрізняються на сотні тисяч гривень, що може свідчити про відкатну схему.

За вимогами ДБН, товщина стін укриттів має бути не менше 330 мм. Проте, як встановили журналісти, фактично вона становила лише 300 мм. Це означає, що конструкції не здатні захистити працівників у разі удару — ані від уламків, ані від вибухової хвилі.

Усі документи, включно з техпаспортами, сертифікатами та характеристиками, свідчать, що “Л7” постачає саме продукцію “Хоббіт Хаус”. А це — вже питання не лише економічне, а й національної безпеки, адже йдеться про можливі зв’язки з країною-агресором.

Рожанський відомий своїм стрімким кар’єрним злетом і розкішним стилем життя. За час державної служби він зібрав цілу нерухомість-імперію: 15 земельних ділянок, 7 квартир, будинки, бані, автопарк з люксовими авто, гідроциклами і колекцією швейцарських годинників.

Його призначення у “Газмережі” стало продовженням схеми “потрібних людей на потрібних посадах”. Усе це — за мовчазної згоди вищого керівництва “Нафтогазу”.

Журналісти закликають СБУ та НАБУ звернути увагу на діяльність Рожанського, Калини та компаній-постачальників. Адже мова йде не лише про ймовірне розкрадання бюджетних коштів, а й про прямий ризик для життя людей — працівників, які мають покладатись на ці укриття.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

НАБУ викрило розкрадання 231 млн у Національному інституті раку

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили...

Мінус один нардеп: Олесь Довгий іде з політики та складає мандат

Позафракційний народний депутат України Олесь Довгий повідомив про завершення...

Мерка Василькова Баласинович задекларувала понад мільйон доходу і чужу нерухомість

Очільниця Василькова Наталія Баласинович у 2024 році вперше задекларувала...

Фірма з оточення нардепа “Юзіка” освоює сотні мільйонів на Трипільській ТЕС

Поки Трипільська ТЕС відновлюється після російських обстрілів, державні підприємства...

Які відпустки доступні військовим під час війни: роз’яснення Мін’юсту

Попри війну, українське законодавство передбачає низку видів відпусток для...

Продукти для армії перетворили на бізнес: затримано 9 фігурантів справи

Співробітники Державного бюро розслідувань спільно з Офісом Генерального прокурора...

“Слів не вистачає”: як артисти відреагували на ракетну атаку 17 червня

Після масованої ракетної атаки в ніч на 17 червня,...

Розробник “Резерв+” виїхав за кордон під час війни

Роман Ланський, співзасновник IT-компанії Strimco і співрозробник мобільних застосунків...