У згідності з пропозицією законопроекту № 11264, українці віком від 21 до 58 років будуть зобов’язані сплачувати новий податок, хоча існують виключення.
Парламент пропонує встановити оподаткування для бездітних громадян та тих, хто має менше трьох дітей. Зазначений законопроект був оприлюднений на веб-порталі парламенту для ознайомлення 20 травня.
Ініціатором цього закону є народний депутат від партії “Слуга народу” Сергій Дмитрович Гривко.
В тексті документу йдеться про тимчасове введення “демографічного збору” для громадян України.
“Тимчасово, до ухвалення рішення Верховної Ради України про завершення демографічної реформи, встановлюється демографічний збір”, – зазначено у документі.
Згідно з цим законопроектом, сплачувати збір будуть всі фізичні особи віком від 21 до 58 років, за винятком:
- осіб з трьома або більше дітьми;
- осіб з виявленою безпліддям або порушеною репродуктивною функцією, яка перешкоджає материнству (батьківству), за підтвердженням відповідних медичних документів не рідше одного разу за 2 роки;
- осіб з інвалідністю I групи.
Згідно з пропозиціями законопроекту, ставки “демографічного збору” визначені наступним чином:
- 1,5% від об’єкта оподаткування для осіб, які не мають дітей;
- 1% від об’єкта оподаткування для осіб, які мають одну дитину;
- 0,5% від об’єкта оподаткування для осіб, які мають двох дітей.
Сергій Гривко народився у 1985 році та був обраний народним депутатом дев’ятого скликання від партії “Слуга народу” у 2019 році. Він є членом Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.
У вересні 2023 року Гривко вніс законопроєкт, спрямований на зменшення терміну ув’язнення для засуджених, які виробляють електроенергію на велосипедних установках. Депутат заявив, що ця ініціатива дозволить засудженим виконувати норми, встановлені Міністерством Юстиції, та зменшити термін ув’язнення на 30 днів протягом року.
Також варто зазначити, що в Раді розглядається законопроєкт щодо пом’якшення покарань для ухильників. Згідно з цією ініціативою, запропоновано чотири альтернативи позбавленню волі. Передбачається, що це дозволить державі зекономити ресурси та, можливо, навіть збільшити доходи до бюджету.