Понад 100 квартир у престижних житлових комплексах Києва — саме стільки нерухомості зафіксували журналісти за бізнесменом і колишнім депутатом Київради Денисом Комарницьким та його дружиною Іриною в період з 2016 по 2018 рік. Усі ці квартири були швидко перепродані — іноді менш ніж за тиждень після реєстрації права власності. Загальна сума ймовірного прибутку від таких операцій могла перевищити 440 мільйонів гривень.
Розслідування «Слідства.Інфо» припускає: квартири могли виступати у ролі неофіційної плати за вплив Комарницького у сфері земельних питань Києва. Правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження в рамках масштабної операції «Чисте місто», що має на меті зруйнувати корупційні схеми навколо виділення землі та освоєння бюджетних коштів у столиці.
Найбільша кількість квартир — 52 — були оформлені на Комарницьких у ЖК «Комфорт Таун». Ще 48 — у бізнес-комплексі Central Park біля метро «Либідська», та 10 — у преміальному Tetris Hall. Власником усіх трьох об’єктів є забудовник KAN Development, заснований Ігорем Ніконовим — ексзаступником Кличка у 2014–2015 роках.
Згідно з відкритими витягами з держреєстру, Комарницькі володіли цими квартирами недовго — частину перепродали буквально за кілька днів. При цьому, за підрахунками журналістів, перепродаж у двох основних ЖК міг принести понад 330 млн грн, ще близько 110 млн — у Tetris Hall.
Збіг чи закономірність — пік таких «операцій» припав саме на 2016–2018 роки. Після цього подружжя не фігурувало у схожих транзакціях. У коментарі журналістам Ірина Комарницька заявила, що йдеться про «бізнес-діяльність», однак уникла пояснень, у чому саме вона полягала.
KAN Development на запити журналістів не відповів. А сам Денис Комарницький, як відомо, ще з лютого 2025 року залишив територію України після початку розслідування проти нього. Його ім’я вже неодноразово звучало у контексті скандалів із «туалетною схемою» та «плівками Комарницького».
Чи стануть 110 квартир доказом у справі про земельну мафію в Києві — тепер слово за слідством. Але як мінімум у публічному просторі стає дедалі більше питань про тіньовий ринок нерухомості в столиці та про те, хто справді керував землею Києва останні десять років.