Суд Київської області виніс вирок начальнику відділу превенції одного із районних управлінь поліції ГУ Нацполіції в Київській області, який був визнаний винним у порушенні правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб. За даними Київської обласної прокуратури, посадовця було засуджено до 9 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 10 років.
Трагедія сталася 26 червня 2022 року на автодорозі “Київ-Знам’янка” в Обухівському районі. Близько 20:20, поліцейський, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, за кермом власного автомобіля марки “DODGE”, виїхав на зустрічну смугу руху. У результаті зіткнення з автомобілем марки “ЗАЗ”, водій та пасажир останнього загинули.
Згідно з матеріалами слідства, поліцейський, який перебував на роботі у відділі превенції, порушив правила дорожнього руху, спричинивши загибель двох осіб. Внаслідок ДТП постраждали невинні люди, а сам поліцейський, замість того, щоб забезпечити правопорядок на дорозі, став причиною трагедії.
За результатами розслідування, суд визнав поліцейського винним у порушенні правил дорожнього руху, керуванні транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння та спричиненні смертельної ДТП. Йому призначено покарання у вигляді 9 років позбавлення волі. Крім того, суд ухвалив рішення про позбавлення права керувати транспортними засобами строком на 10 років.
Цей вирок став важливим кроком у боротьбі з правопорушеннями серед правоохоронців, особливо коли йдеться про порушення правил безпеки дорожнього руху. Трагедія, яка забрала два життя, стала уроком для інших представників поліції, що підкреслює важливість дотримання закону, навіть якщо ти сам є його охоронцем.
Київська обласна прокуратура наголосила на тому, що поліцейський, незважаючи на свою посадову відповідальність, порушив основні правила безпеки на дорозі, що призвело до незворотних наслідків. Прокуратура закликала до відповідальності осіб, які порушують закон, навіть коли вони належать до правоохоронних органів.
Відповідно до заяв прокуратури, винесений вирок має бути сигналом для інших представників правоохоронних органів, що подібні правопорушення не залишатимуться без уваги і покарання.