Поліція розслідує розтрату коштів КМДА при створенні програмного модуля

Столична Нацполіція розслідує чергову справу щодо можливого привласнення десятків мільйонів бюджетних коштів посадовцями Департаменту комунальної власності КМДА. Йдеться про програмний модуль обліку нерухомості міста Києва, на створення і «модернізацію» якого з 2017 по 2023 рік пішло понад 17 мільйонів гривень. Однак, за даними слідства, роботи виконувались із суттєвими порушеннями, а частину функціоналу створили за допомогою безкоштовного WordPress.

Історія почалася у 2017 році, коли Департамент уклав договір з ТОВ «Еф Ді Ай Кампані» на розробку першої черги програмного модуля. Вартість – 2,93 млн грн, але компанія встигла отримати лише 1,1 млн – угоду розірвали через невиконання зобов’язань.

Надалі в гру вступили нові підрядники: «Смарт Сіті Україна» та «Солюшн ЮА». З ними у 2021–2023 роках уклали ще три угоди на загальну суму 16,4 млн грн. Формально — для модернізації та інтеграції модуля. Фактично — частина функцій реалізована кілька разів поспіль, а сайт, який мали створити, виявився зібраним на WordPress із посиланнями на зовнішні ресурси.

Поліція встановила: у тендерній документації компанії вказували одних і тих самих працівників. Це означає – підрядники можуть бути афілійованими. Також є підстави вважати, що під виглядом «модернізації» виконували ті самі роботи, що й у попередніх договорах.

Окрема увага — підозрілим транзакціям. Підрядники переводили бюджетні кошти підприємцям за «консультаційні послуги» й «розробку ПЗ». Поліція вже отримала дозволи на перевірку банківських рахунків і вилучення документації.

Ключова фігура — очільник Департаменту Андрій Гудзь. Це не перше розслідування, де він фігурує. Йому вже висували підозри у справах щодо приватизації майна, звільнення від орендної плати, зупинення нарахування платежів за кінотеатр «Київ» та «труби» біля вокзалу.

Попри гучні скандали, Гудзь досі очолює департамент. Його діяльність курує заступник голови КМДА Владислав Андронов – депутат Київради від партії «УДАР».

Ця історія — не лише про крадіжку бюджетних коштів, а й про системну деградацію управління міською нерухомістю. Ще у 2014 році Віталій Кличко обіцяв відкрити інформацію про комунальне майно. Та замість реєстру кияни отримали набір недопрацьованих модулів, сумнівні підряди і розкрадання у десятки мільйонів гривень.

На думку депутатів Київради, замість фіктивних модулів столиця потребує повноцінного реєстру комунального майна з інтеграцією в державні бази даних. Але реформи у КМДА, схоже, знову зводяться до банального «освоєння» коштів.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

На Київщині приховали самогубство солдата — ДБР

Державне бюро розслідувань повідомило про виявлення серйозного злочину в...

The Telegraph: дівчата залишають Україну — і це серйозна проблема

Після понад двох років повномасштабної війни дедалі більше українок...

У Львові запустили бетонний завод Медведчука, попри арешт

Арештований бетонний завод у Львові, який пов’язують з Віктором...

США продовжує таємно допомагати Україні високотехнологічним озброєнням

Як повідомляє наше джерело, США змінюють схеми поставок високотехнологічного...

Оренда дорожчає: де в Україні зростають ціни на житло

У 2025 році оренда квартир в Україні продовжує зростати,...

За $3000 чоловіки уникали мобілізації через фальшиві записи в «Оберіг»

Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування і передало до...

Проєкт «Батьківське серце» Жебрівського заробляє на вшануванні героїв

Проєкт «Батьківське серце», що покликаний вшановувати пам’ять загиблих воїнів...

Простий тест, що покаже стан вашого мозку і тіла

Те, як швидко ми ходимо, може сказати більше про...