Видання Politico оприлюднило нові деталі про причини відставки Дмитра Кулеби з посади міністра закордонних справ України, розкриваючи інформацію, яка вказує на напружені стосунки між Кулебою і керівництвом Офісу президента. Джерела видання стверджують, що відставка Кулеби була частково спричинена конфліктами з Єрмаком, а також його налагодженими прямими зв’язками з високопосадовцями США.
Колишній високопоставлений український чиновник анонімно заявив, що в екс-глави МЗС був конфлікт із Єрмаком, який він одного разу спостерігав особисто. Він каже, що Кулеба, завдяки своїй посаді, мав налагоджені прямі контакти з Блінкеном та іншими провідними політиками по всьому світу, і це напружувало ОП.
«Навіть якби він був на 300 відсотків лояльний, канцелярія президента не могла б залишити такий канал зв’язку в руках людини, в якій вони не до кінця впевнені, що вона їхня людина, якщо ви розумієте, про що я», – говорить джерело.
Видання зазначає, що комунікацію з Білим домом в ОП ведуть Єрмак і Умеров, які залишаються на посадах і нещодавно їздили до Вашингтона.
Також чиновники і радники Зеленського розповіли Politico, що за останній рік Кулеба «мало що зробив для просування відносин Києва з Вашингтоном» і отримання військової допомоги, а натомість «просував свою нову книгу».
У заголовку ж статті Politico пише, що Зеленський «стикається з величезною негативною реакцією» через перестановки в Кабміні, які «викликають звинувачення в захопленні влади».
«Провідні діячі опозиції звинувачують Зеленського в тому, що він дедалі частіше призначає на державні посади людей із вузького кола близьких союзників і прихильників у спробі консолідувати владу навколо свого кабінету», – заявляє видання і наводить таку оцінку від депутата партії Порошенка “Євросолідарність”.
«Слуга народу» Мережко заперечує, що посади отримують тільки наближені до влади люди, і наводить приклад Умерова, вихідця з партії “Голос”.
Чиновник Білого дому анонімно заявив щодо перестановок в українській владі, що «можуть бути причини для занепокоєння».