Половина підприємств стикається із серйозним дефіцитом кадрів

Протягом останніх кількох місяців дефіцит кадрів став серйозною проблемою для бізнесу в Україні. У новому місячному опитуванні підприємств, проведеному New Monthly Enterprises Survey, 50% опитаних зазначили цю проблему як критичну.

За даними Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, проведеного у березні 2024 року, ситуація з пошуком працівників погіршилася. Як для кваліфікованих, так і для некваліфікованих працівників, виникли труднощі. Порівняно з лютим місяцем, відсоток підприємств, які мають проблеми з пошуком кваліфікованих кадрів, зросла з 31,0% до 38,9%, а щодо некваліфікованих робітників – з 26,5% до 31,7%.

“Результати опитування відображають складність ситуації з доступом до робочої сили для бізнесу. Вперше в березні половина опитаних бізнесів вказала, що ця проблема стала суттєвою перешкодою для подальшого розвитку. У порівнянні з 2022 роком, коли про дефіцит робочої сили згадувало близько 20% опитаних, і минулим роком, коли це стосувалося близько третини опитаних, до кінця 2023 року ця проблема почала активно наростати”, – пояснив старший науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

У цілому рейтинг перешкод для роботи бізнесу майже не змінився: зростання цін на сировину та товари (53%) залишається на першому місці, дефіцит кадрів (50%) – на другому, а небезпека для роботи (46%) – на третьому. Проблема перебоїв з електроенергією піднялася з 7 на 4 місце (40%) через пошкодження, спричинені ракетними обстрілами у березні.

“Збільшилася проблема енергопостачання через пошкодження об’єктів внаслідок ракетних атак у березні”, – повідомила виконавча директорка Інституту економічних досліджень та політичних консультацій. Протягом минулого року цей показник не перевищував 40%, але у березні 2023 року він досяг 46%.

Проблеми з енергопостачанням виявилися особливо серйозними для великих підприємств, які стали мішенями для ракетних атак. У той же час, малі та середні підприємства постраждали менше. Після ракетних атак відбулися зміни у регіональних оцінках небезпеки роботи: Черкаська область очолила рейтинг за цим показником (100% респондентів з цієї області відзначили небезпеку роботи), в той час як Запорізька, Вінницька та Харківська області залишилися традиційно в топі найнебезпечніших регіонів. Водночас, Волинська та Закарпатська області залишаються відносно спокійними.

У щомісячному опитуванні Інституту економічних досліджень та політичних консультацій бере участь понад 500 українських промислових підприємств, розташованих у 21 з 27 областей України. Опитування у такому форматі проводиться з травня 2022 року. Менеджери підприємств порівнюють результати роботи у березні 2024 року з лютнем, оцінюють показники на момент проведення опитування та надають прогнози на наступні три/шість місяців або два роки. Іноді результати порівнюються з передвоєнним періодом, коли проводилося аналогічне опитування бізнесу.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Нічні атаки дронами: як діяти, щоб вижити

Російські дрони щоночі несуть загрозу містам і селам України....

У Києві через суд намагаються позбавити охоронного статусу пам’ятку архітектури

У центрі Києва знову розгорається скандал навколо чергової історичної...

Кого можуть мобілізувати в Україні після 50 років

В Україні мобілізація військовозобов'язаних після 50 років відбувається на...

Вашингтон і Київ мають серйозні розбіжності щодо мирної угоди — CNN

Між Україною та Сполученими Штатами виникли серйозні розбіжності стосовно...

Президент заблокував призначення голів РДА Києва: у чому причина

За інформацією наших джерел, із десяти кандидатів на голів...

Світла субота 26 квітня: традиції, прикмети та заборони

У суботу, 26 квітня, за новим церковним календарем віряни...

В Україні сьогодні очікуються дощі, грози та зниження температури

У суботу, 26 квітня, в Україні розпочнеться похолодання. На...

День жалоби в Києві — а Потап святкує новий кліп

25 квітня, коли Київ офіційно оголосив День жалоби за...