Польща та Німеччина залишаються двома основними європейськими країнами, де найбільше українців працевлаштовані офіційно. Про це в ефірі телеканалу КИЇВ24 розповіла старша наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко.
За її словами, точних офіційних даних щодо кількості працевлаштованих немає, проте саме Польща прийняла найбільше українців зі статусом тимчасового захисту, і саме там простіше знайти роботу.
«У Польщі нижчі вимоги до знання мови, а сам ринок праці вже адаптований до українських працівників. До того ж, соціальні виплати не такі високі, як у деяких інших країнах ЄС, тому українці частіше шукають роботу», — пояснила Ткаченко.
У Німеччині ситуація дещо інша. Хоча країна також є одним із головних напрямків для українців, жорсткіші мовні вимоги стримують рівень працевлаштування. Деякі ініціативи щодо спрощення доступу до ринку праці для українців без знання мови обговорювалися, але поки що чіткої реалізації вони не мають.
На цьому тлі Польща залишається лідером за кількістю працевлаштованих українців. До того ж, за даними Євростату, саме завдяки українським біженцям рівень безробіття в Польщі та Чехії впав до рекордно низьких 2,6%. У Німеччині він становить 3%, а найвищі показники — в Іспанії (10%), Швеції (8,9%), Греції та Фінляндії (по 8,7%).
Крім того, дані свідчать: бажання українців повертатися додому з кожним роком знижується. Якщо у 2022 році понад 70% планували повернення, то зараз таких — лише 43%, йдеться у дослідженні Центру економічної стратегії.