Посилення мобілізації та військовий облік для жінок. Чи правда, що всі підпадуть під призов

Уряд розглядає можливості посилення мобілізації, і однією з важливих тем стало питання військового обліку для жінок. Ця ідея викликала значний обурення серед українок, настільки, що деякі були готові відмовитися від громадянства через незадоволення пропозиціями політиків. Які кроки готова зробити влада та які можуть бути наслідки цих рішень.

Представники українського естеблішменту сигналізують, що уникнути посилення мобілізації не вдасться. Зокрема, порушена дискусія про військовий облік для жінок, що викликає різноманітні реакції в суспільстві. Наприклад, нардепка СН Мар’яна Безугла висловлювала ідею розглянути можливість розширення переліку спеціальностей для обов’язкового військового обліку для жінок, включаючи широкий спектр професій.

Проте велика частина жінок та представників Генштабу ЗСУ не підтримала цю ініціативу. В обговореннях з’явилося питання про те, чи має влада право змінювати статус військового обліку для жінок, а також чи зможе система територіального комплектування ефективно впоратися з таким завданням.

На фоні цього видається неоднозначним інтерес громадськості до можливих змін. Жінки, які вже є частиною Збройних сил України, становлять певний відсоток від загальної чисельності військовослужбовців, і вони вже мають свій внесок у оборону країни. Однак ідея обов’язкового військового обліку для більшого кола жіночих спеціальностей викликає обурення та сумніви серед громадськості.

Під час пресконференції 19 грудня президент України Володимир Зеленський рішуче відкинув ідею мобілізації жінок, стверджуючи: “Мобілізацію жінок — не підпишу”. Це рішення відзначається його рішучістю та уважністю до гендерних аспектів військової мобілізації.

На думку ветерана АТО та військового експерта Євгена Дикого, ініціатива щодо мобілізації жінок наразі є виключно особистою думкою Мар’яни Безуглої та не знаходить підтримки в середовищі військових. Він підкреслює, що в армії не розглядають альтернативні сценарії та що жоден документ чи законопроєкт на цей рахунок не розробляється на рівні парламенту чи комітетів.

Дикий також зауважив, що мобілізація жінок в умовах введення військового обліку та обмеження їхнього виїзду за кордон може суттєво вплинути на моральний дух військових, які вже перебувають на передовій, адже це може вплинути на їхню впевненість у безпеці своїх сімей. Такий крок, за його словами, може сильно вдарити по моральному становищу захисників та порушити внутрішню спокійність тих, хто бореться за безпеку своєї країни.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Колишнього депутата Головка підозрюють у хабарництві та недекларуванні майна

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура...

Ведучий Грубич прокоментував рішення Ласточкіна служити в ЗСУ

Ведучий телеканалу "1+1 Україна" Костянтин Грубич висловив свою думку...

Колишній директор «ОГТС України» втік за кордон після підробки документів

Колишній директор ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” Сергій Макогон...

Депутатка «Слуги народу» Ірина Кормишкіна складає повноваження

Народна депутатка від фракції «Слуга народу» Ірина Кормишкіна подала...

Зеленський підпише угоду зі США щодо корисних копалин

Президент України Володимир Зеленський незабаром підпише угоду зі Сполученими...

Комбату київської ТРО вручили підозру за фальшиві відрядження Шабуніна

Державне бюро розслідувань (ДБР) висунуло підозру комбату київської Територіальної...

Морози відступають: коли в Україні розпочнеться потепління

В Україні цього тижня очікуються останні морози перед потеплінням,...

Поліцейський на Київщині отримав 9 років за смертельну ДТП в стані алкогольного сп’яніння

Суд Київської області виніс вирок начальнику відділу превенції одного...