Минулого тижня представники Державного департаменту США ознайомилися з елементами плану перемоги України у війні проти Росії, розробленого українським керівництвом. Про це повідомив речник Держдепу Метью Міллер на брифінгу, зазначивши, що план був обговорений під час візиту американської делегації до Києва.
Міллер зазначив, що Сполучені Штати поділяють оцінку ситуації, яку висловила Лінда Томас-Грінфілд, постпред США при ООН. За словами представника Держдепу, президент України Володимир Зеленський готується найближчими днями та тижнями представити свій план перемоги особисто президенту США Джо Байдену. Міллер додав, що до цієї зустрічі американська сторона утримуватиметься від детальних коментарів щодо плану.
Погляд Вашингтона
У Вашингтоні наголошують, що немає жодного окремого елемента чи зброї, які могли б самостійно вирішити конфлікт. Проте США та інші союзники продовжать підтримувати Україну, зокрема обговорювати питання постачання далекобійної зброї під час Генеральної Асамблеї ООН, яка відбудеться наступного тижня. “Існує низка можливостей, які разом можуть допомогти Україні виграти війну”, — підкреслив Міллер.
За словами речника, США продовжують оцінювати, які додаткові можливості та тактики можна надати Україні. Коли буде підтверджено, що це відповідає інтересам обох країн, допомога буде надана.
Чотири основні пункти плану
Президент Зеленський планує представити Байдену чотири основні пункти плану перемоги, а також додатковий пункт, необхідний для післявоєнного періоду. За даними видання BILD, план може включати удари вглиб Росії, але українська сторона спростувала інформацію про можливу згоду на тимчасове припинення вогню чи “заморожування” конфлікту. В Офісі президента такі чутки назвали фейком.
Зеленський наголосив, що план стосується питань безпеки, геополітичного становища України, необхідної військової підтримки та свободи вибору щодо її використання. Крім того, він торкнувся теми економічної підтримки, яка також є важливим елементом плану.
За словами Міллера, Сполучені Штати очікують перемоги України у війні, продовжуючи надавати мільярди доларів допомоги. Ця допомога, разом із героїзмом українських військових, дозволила Україні відбити більшість територій, захоплених Росією у перші дні війни.