Проблеми мобілізації: як до ЗСУ відправляють людей з важкими хворобами та залежностями

Останнім часом де частіше з’являються випадки, коли до лав Збройних сил України відправляють людей із серйозними хворобами, психічними розладами та залежностями. Це не лише створює додаткові навантаження на військову систему, а й ставить під загрозу ефективність бойових підрозділів та використовує обмежені ресурси.

Про це заявив військовий ЗСУ, доброволець спецпідрозділу “Грім”, політолог Кирило Сазонов у ефірі Ранок.LIVE. “Поповнення, яке ТЦК надсилає, іноді викликає дуже багато запитань в нас. Ти їдеш на поповнення, дивишся кого тобі пропонують. А кого ти там візьмеш? Ну насправді хтось явний наркоман, хтось “аватар”, його заносити треба до автобусу. Хтось хворий, і він прийшов сюди. Тобто, з купою документів, щоб відразу з частини піти з ними на шпиталь, і його за півроку спишуть. Навіщо він тут потрібен?” – сказав Сазонов.

Він підкреслив, що мобілізація таких громадян є великим тягарем на бюджет країни. До того ж, забезпечувати військового так чи інакше потрібно, навіть якщо його незабаром спишуть.

“Його треба привести, десь поселити, весь час годувати, платити йому заробітну плату, забезпечити формою, броніками, автоматами, витрачати на нього час, сили, ресурси, діловод заповнює на нього купу паперів. Тобто, купа людей займається його обслуговуванням, а він прийде сюди, піде на шпиталь і за півроку його спишуть. Або він не може протверезіти, або безнадійно хворий. Нащо нам такі потрібні? Він не буде бійцем”, – пояснив військовий.

У Верховній Раді пропонують впровадити кримінальну відповідальність для працівників ТЦК і військово-лікарських комісій за порушення порядку призову громадян на військову службу та порушення порядку проведення медичного огляду. Відповідний законопроект під номером 12442 вже внесено на розгляд парламенту.

У пояснювальній записці до законопроекту вказано, що ним передбачається кримінальна відповідальність для двох категорій посадовців: голів та членів військово-лікарських комісій за умисне порушення порядку проведення медичного огляду (військово-лікарської експертизи); посадових осіб територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки за порушення порядку призову громадян на військову службу.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У Борисполі засудили чоловіка, що «допомагав» звільнятись із ЗСУ

У Борисполі суд визнав винним колишнього військовослужбовця 79-ї десантно-штурмової...

Redcliffe Partners може стати юридичним голосом України у переговорах із США

Наступного тижня українська делегація вирушає до Сполучених Штатів Америки...

Полтавський податківець уникнув покарання за підробку документів

У Полтаві суд скасував виправдувальний вирок для колишнього старшого...

Держава втратила 1,5 мільярда на оборудках “Кернел”

Один із найбагатших українців, Андрій Веревський, провернув схему, яка...

Телеведучий Микита Добринін розповів про розчарування після розлучення

Український телеведучий Микита Добринін вперше за тривалий час відверто...

Хто з військовозобов’язаних має право на відстрочку через інвалідність дружини

В Україні продовжується загальна мобілізація, проте закон передбачає перелік...

Іспанський легіонер розповів про реалії війни в Україні

Іноземні добровольці, які долучилися до боротьби України проти російської...

Компанія «Фармак» продав армії ліки дорожче, ніж в аптеці

Компанія «Фармак», один із найбільших фармвиробників в Україні, опинилася...