Проблеми мобілізації: як до ЗСУ відправляють людей з важкими хворобами та залежностями

Останнім часом де частіше з’являються випадки, коли до лав Збройних сил України відправляють людей із серйозними хворобами, психічними розладами та залежностями. Це не лише створює додаткові навантаження на військову систему, а й ставить під загрозу ефективність бойових підрозділів та використовує обмежені ресурси.

Про це заявив військовий ЗСУ, доброволець спецпідрозділу “Грім”, політолог Кирило Сазонов у ефірі Ранок.LIVE. “Поповнення, яке ТЦК надсилає, іноді викликає дуже багато запитань в нас. Ти їдеш на поповнення, дивишся кого тобі пропонують. А кого ти там візьмеш? Ну насправді хтось явний наркоман, хтось “аватар”, його заносити треба до автобусу. Хтось хворий, і він прийшов сюди. Тобто, з купою документів, щоб відразу з частини піти з ними на шпиталь, і його за півроку спишуть. Навіщо він тут потрібен?” – сказав Сазонов.

Він підкреслив, що мобілізація таких громадян є великим тягарем на бюджет країни. До того ж, забезпечувати військового так чи інакше потрібно, навіть якщо його незабаром спишуть.

“Його треба привести, десь поселити, весь час годувати, платити йому заробітну плату, забезпечити формою, броніками, автоматами, витрачати на нього час, сили, ресурси, діловод заповнює на нього купу паперів. Тобто, купа людей займається його обслуговуванням, а він прийде сюди, піде на шпиталь і за півроку його спишуть. Або він не може протверезіти, або безнадійно хворий. Нащо нам такі потрібні? Він не буде бійцем”, – пояснив військовий.

У Верховній Раді пропонують впровадити кримінальну відповідальність для працівників ТЦК і військово-лікарських комісій за порушення порядку призову громадян на військову службу та порушення порядку проведення медичного огляду. Відповідний законопроект під номером 12442 вже внесено на розгляд парламенту.

У пояснювальній записці до законопроекту вказано, що ним передбачається кримінальна відповідальність для двох категорій посадовців: голів та членів військово-лікарських комісій за умисне порушення порядку проведення медичного огляду (військово-лікарської експертизи); посадових осіб територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки за порушення порядку призову громадян на військову службу.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Сільрада Бучанщини підписала договір на будівництво дитсадка за 173 мільйони

У селі Петрушки Бучанського району планують збудувати дитячий садок...

Кому з українок заборонено виїзд за кордон під час воєнного стану

Під час дії воєнного стану в Україні певні категорії...

Біженцям з України в Естонії уріжуть фінансову допомогу: кого торкнуться зміни

Із травня 2025 року українські біженці в Естонії більше...

У Запоріжжі косметологічна процедура ледь не стала фатальною

У Запоріжжі вперше в регіоні виявили випадок ятрогенного ботулізму...

В Офісі Президента готуються до припинення вогню

За інформацією нашого джерела в Офісі Президента, Андрій Єрмак...

Часник, зелений чай і ще чотири продукти, які можуть скоротити життя

Не всі продукти, які ми вважаємо корисними, насправді сприяють...

Урожай пшениці в Україні буде найгіршим за останні роки

Урожай пшениці в Україні цього року може скласти лише...

Що робити, якщо заблокували пенсійну картку: поради юристів

В умовах воєнного стану українські пенсіонери ризикують зіткнутися з...