Проблеми мобілізації: як до ЗСУ відправляють людей з важкими хворобами та залежностями

Останнім часом де частіше з’являються випадки, коли до лав Збройних сил України відправляють людей із серйозними хворобами, психічними розладами та залежностями. Це не лише створює додаткові навантаження на військову систему, а й ставить під загрозу ефективність бойових підрозділів та використовує обмежені ресурси.

Про це заявив військовий ЗСУ, доброволець спецпідрозділу “Грім”, політолог Кирило Сазонов у ефірі Ранок.LIVE. “Поповнення, яке ТЦК надсилає, іноді викликає дуже багато запитань в нас. Ти їдеш на поповнення, дивишся кого тобі пропонують. А кого ти там візьмеш? Ну насправді хтось явний наркоман, хтось “аватар”, його заносити треба до автобусу. Хтось хворий, і він прийшов сюди. Тобто, з купою документів, щоб відразу з частини піти з ними на шпиталь, і його за півроку спишуть. Навіщо він тут потрібен?” – сказав Сазонов.

Він підкреслив, що мобілізація таких громадян є великим тягарем на бюджет країни. До того ж, забезпечувати військового так чи інакше потрібно, навіть якщо його незабаром спишуть.

“Його треба привести, десь поселити, весь час годувати, платити йому заробітну плату, забезпечити формою, броніками, автоматами, витрачати на нього час, сили, ресурси, діловод заповнює на нього купу паперів. Тобто, купа людей займається його обслуговуванням, а він прийде сюди, піде на шпиталь і за півроку його спишуть. Або він не може протверезіти, або безнадійно хворий. Нащо нам такі потрібні? Він не буде бійцем”, – пояснив військовий.

У Верховній Раді пропонують впровадити кримінальну відповідальність для працівників ТЦК і військово-лікарських комісій за порушення порядку призову громадян на військову службу та порушення порядку проведення медичного огляду. Відповідний законопроект під номером 12442 вже внесено на розгляд парламенту.

У пояснювальній записці до законопроекту вказано, що ним передбачається кримінальна відповідальність для двох категорій посадовців: голів та членів військово-лікарських комісій за умисне порушення порядку проведення медичного огляду (військово-лікарської експертизи); посадових осіб територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки за порушення порядку призову громадян на військову службу.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Прогноз погоди на 25 березня: хмарно, місцями дощі, але тепло

У вівторок, 25 березня, в Україні збережеться відносно тепла...

Молитовне місце президента: у центральній синагозі Києва є крісло Зеленського

Президент України Володимир Зеленський має іменне місце у центральній...

Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія, значення та традиції свята

Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з дванадцяти найбільших християнських...

Судді та прокурори у 2025 році: нові автомобілі, квартири та щедрі подарунки

У 2025 році судді та прокурори вже задекларували понад...

Сонячне затемнення 29 березня: точка перезавантаження для кожного

Останній тиждень березня стане справжнім астрологічним випробуванням. 29 березня...

Лісівник із мільйонними доходами: декларація Володимира Туревича викликає запитання

Начальник Любомльського надлісництва Філії Поліський лісовий офіс Володимир Туревич...

Суд наклав арешт на причали ТОВ «Чорноморський рибний порт» на Одещині

Скандал навколо ТОВ «Чорноморський рибний порт» (ТОВ «ЧРП») досяг...

Дмитро Чалий розвиває бізнес у Словаччині та Австрії після скандалів з виведенням флоту з держвласності

Дмитро Чалий, колишній голова ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (УДП),...