Прокурори ведуть судовий процес з компанією, що належить Розенблату, вимагаючи повернення коштів за будівельні роботи

Житомирська окружна прокуратура веде судовий процес проти компанії “Фаворит ОПТ”, яка належить екснардепу Бориславу Розенблату. Прокурори вимагають визнати недійсним договір між “Фаворит ОПТ” та Управлінням капітального будівництва Житомирської міської ради та стягнути з компанії 1,66 млн грн — це сума, яку вона отримала під час реконструкції спортивного майданчика у місті.

Управління капітального будівництва Житомирської міської ради у 2019 році виділило 1,66 млн грн на реконструкцію спортивного майданчика компанії “Фаворит ОПТ”. Однак цю закупівлю перевірив Антимонопольний комітет України (АМКУ) та виявив порушення.

АМКУ встановив, що “Фаворит ОПТ” та ТОВ “Перфект Білдінг”, які конкурували за можливість реконструювати майданчик, насправді імітували конкуренцію, щоб підряд отримала “Фаворит ОПТ”. Це порушує умови закупівлі, які передбачають наявність конкуренції, для забезпечення економії коштів держави.

Відповідно до рішення АМКУ, “Фаворит ОПТ” та ТОВ “Перфект Білдінг” були оштрафовані на 272 тис. грн. Прокуратура Житомирської області після цього звернулась до Господарського суду з позовом про повернення 1,66 млн грн, які отримала “Фаворит ОПТ” за реконструкцію. Провадження порушено з метою захисту інтересів держави.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ДП “Фаворит ОПТ” АТЗТ “Фаворит” діє на ринку з 1996 року. Цей бізнес контролюють Олена та Жанна Розенблати — сестра та дружина екснардепа Борислава Розенблата.

Розенблат обраний нардепом у 2014 році від “Блоку Петра Порошенка” та під час виборів президента у тому ж році був довіреною особою Петра Порошенка.

Під час свого депутатського мандату Розенблат став учасником кількох скандалів. Один з них стався у червні 2017 року, коли САП та НАБУ розкрили так звану “бурштинову справу”. За версією антикорупційних органів, Розенблат та нардеп від “Народного фронту” Максим Поляков прийняли хабар з метою допомогти іноземній фірмі у сфері видобутку бурштину в Україні. Вони обіцяли сприяти ухваленню в Раді необхідних змін до податкового та митного законодавства, а також вплинути на посадовців, щоб допомогти компанії отримати ліцензію на видобуток бурштину.

Також, журналісти-розслідувачі повідомили, що компанія, яка належить родині Розенблата, зірвала багатомільйонний ремонт однієї з кращих гімназій Донеччини, вимагаючи передплату перед початком робіт.

Під час повномасштабної війни Розенблат знову опинився у центрі уваги. Фірма, що належить його родині, отримала 650 млн грн передоплати від Міноборони за виготовлення партії безпілотників, яка виявилася низької якості. За даними Bihus.info, Міноборони замовило у фірми 55 безпілотників “HAWK” на суму 807 млн грн, але на день поставки виробник привіз лише 4 комплекси, два з яких не можуть злетіти, а один – втрачає зображення.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Програма кешбеку від антикорупційних органів

Питання щодо адекватності застав, які встановлюються для осіб, обвинувачених...

Як впливає відсутність кількох пальців на військову відстрочку та придатність до мобілізації?

Марина Бекало повідомила, що військовозобов’язаний, який через ампутацію не...

Чи має Зеленський намір звільнити Шмигаля? Огляд позицій уряду, ОП і Верховної Ради

Попри поширення різноманітних чуток про можливі кадрові зміни в...

Військовим усіх частин максимально обмежили пересування між областями та скасували відрядження

Як повідомляють наші джерела в Генштабі, військовим усіх частин...

Національне антикорупційне бюро звинуватило Назара Шептицького у корупційній справі

У четвер, 4 липня 2024 року, Національне антикорупційне бюро...

МВФ вимагає скоротити соцвиплати, Україна готує законопроєкт на зміну системи

Наше джерело повідомляло, що МВФ зажадало від Офісу Президента...

Івано-Франківський військкомат висловив свою позицію щодо протесту проти ТЦК у Ворохті

Блокпост працівників ТЦК у Ворохті, який спровокував незадоволення серед...