Прорив під Авдіївкою

Російські війська здійснили прорив в Авдіївці, пише Myśl Polska. Українські позиції, що здавалися неприступними, споруджені навколо бази відпочинку “Царське полювання”, взяті. Тепер операція вступає в нову фазу, зазначає автор статті.

Поступово стають відомими деталі успішного штурму українських позицій, що здавалися неприступними, споруджених навколо бази відпочинку “Царське полювання” на південь від міста-фортеці Авдіївка, який відбувся кілька днів тому. Ключового, максимально фортифікованого вузла оборони Авдіївського укріпрайону.

Українська армія посилено облаштовувала цю позицію ще з 2014 року. Саме з цього напрямку, з боку мільйонного Донецька, ЗСУ очікували спершу на атаку проросійських повстанців із самопроголошеної “Донецької Народної Республіки”, а потім на штурм російської армії.

Українські сапери та фахівці інженерних військ побудували тут комплексну укріплену позицію за останнім словом фортифікаційного мистецтва, з мережею траншей, бліндажів, сховищ і критих підземних переходів. Позиція захищена мережею мінних полів, мінних пасток, протитанкових і протипіхотних загороджень.

Артилеристи ЗСУ пристріляли всі підступи до “Царського полювання” і були готові в будь-який момент відкрити щільний загороджувальний вогонь. Військовослужбовці гарнізону були озброєні мінометами, ПТУРами і гранатометами, а також великою кількістю кулеметів. До того ж у повітрі постійно чергували цілі зграї безпілотників, зокрема FPV, які атакували російських солдатів, навіть коли вони пересувалися поодинці.

Незважаючи на активну роботу російської артилерії, зокрема важких гармат калібру 203 мм, а також 240-мм мінометів 2С4 “Тюльпан”, незважаючи на повітряні бомбардування, українцям вдавалося майже два роки успішно відбивати всі штурми ЗС РФ. Укріплені позиції “Царське полювання”, “Колишня зенітна частина” і “Чебурашка” утворюють головну лінію оборони південного кільця Авдіївського укріпленого району.

Солдати з Донецька, які добре знають ці місця, порадили військовим переглянути стару радянську інженерну документацію, де могла бути цікава інформація щодо цієї території. І справді, на кресленнях виявили старий, частково затоплений і засипаний колектор стічних вод. Саме ця труба діаметром 80 см стала шляхом до успіху операції із захоплення укріплень “Царського полювання”.

Протягом кількох тижнів, використовуючи сприятливі погодні умови, маскуючи галасливі етапи роботи артилерійським вогнем, вручну, російські саперно-будівельні підрозділи прочищали та укріплювали трубу. Відкачали стічні води. Пробурили вентиляційні свердловини. І стали чекати на мінусову температуру і погану погоду, яка “приземлить” українські безпілотники.

І ось нарешті метеорологи повідомили, що 17 січня 2024 року очікуються потрібні атмосферні умови. Уночі 150 солдатів-добровольців з окремої диверсійно-штурмової бригади “Ветерани” спустилися в люк і почали навколішки просуватися вперед трубою-колектором.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Не варто сподіватись на миттєві результати від появи F-16 в українському небі

Українські Повітряні Сили зазначають, що швидкого ефекту від  літаків...

Українські водії в Польщі не зможуть працювати в таксі без польських прав

Відсьогодні водії, які здійснюють пасажирські перевезення в Польщі з...

Як і коли звертатися до поліції через порушення сусідів

Життя у многоквартирному будинку часто зводить нас з різними...

“Золоті унітази” для НАБУ

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) потрапило під критику через...

Україна планує перейти на нову систему нарахування соціальних виплат

Уряд України збирається впровадити базову соціальну допомогу та відмовитися...

Франція готує 26 українських пілотів для F-16

За інформацією видання Le Monde, Франція взяла на себе...

Реформа ТЦК поверне права людини суспільству

На думку адвоката Лихачова, реформування ТЦК може значно полегшити...

Що може призвести до використання ядерної зброї Путіним в Україні

Олександр Литвиненко, секретар Ради національної безпеки і оборони України...