П’ять напрямків, де Росія буде наступати в Україні – NYT

Україна веде запеклу боротьбу, намагаючись стримати натиск Росії, опинившись у найнебезпечнішому становищі від початку війни, пише американське видання The New York Times.

Росіяни хочуть повернути раніше втрачені території під час контрнаступів ЗСУ у 2022 та 2023 роках.

У суботу вони захопили Авдіївку, що стало їхнім найбільшим бойовим досягненням з моменту взяття Бахмута у травні минулого року.

“На всьому фронті довжиною 1000 км Україні не вистачає боєприпасів без відновлення американської військової допомоги, їй також важко поповнити власні виснажені сили після двох років жорстоких боїв”, – вказують автори статті.

Нині російський наступ розділився на п’ять основних напрямків, що охоплюють міста і селища на більшій частині фронту на сході й півдні України: Авдіївський, Мар’їнський, Роботинський, Кремінський і Бахмутський.

Авдіївка

Росія захопила цю українську фортецю, яка багато років підривала найважливіші російські логістичні артерії, пише NYT. І нагадує, що зруйноване місто займає площу лише близько 19 квадратних кілометрів й розташоване за кілька кілометрів від окупованого Донецька.

“Незрозуміло, наскільки далеко росіяни зможуть просунутись за межі Авдіївки, або наскільки добре українці збудували свої лінії оборони, – розмірковують автори статті, –  але наступні великі населені пункти, де мешкають десятки тисяч цивільних, розташовані лише за 50 км на захід”.

Видання вказує, що у боях за Авдіївку брали участь близько 50 тисяч російських солдатів. Десятки тисяч росіян були вбиті або поранені, але Росія неухильно поповнює свої лави, зокрема за допомогою засуджених.

На думку видання, навіть якщо лінії фронту стабілізуються після захоплення Авдіївки, її падіння дозволить росіянам більш ефективно перекидати війська та техніку.

Мар’їнка

A Ukrainian soldier in Marinka, Ukraine

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Минулого місяця російські війська захопили Мар’їнку, ще одне українське прифронтове місто. І тепер воно слугує базою для російських атак, пише NYT.

“Після двох років російських бомбардувань і боїв від Мар’їнки залишилось зовсім небагато. Але захоплення цього міста дозволило росіянам перемкнути увагу на південь та ще один життєво важливий опорний пункт України – Вугледар”, – вказують автори статті.

Минулого року сили РФ неодноразово намагалися атакувати Вугледар з півдня і зазнали катастрофічних втрат, зокрема нищівної поразки в одному з найбільших танкових боїв війни.

Але оскільки Мар’їнка перебуває під контролем РФ, вони атакують Вугледар з півночі. Зараз вони просуваються через село Новомихайлівка, пишуть журналісти.

Українські посадовці заявляли, що Росія тримає близько 40 000 людей у сусідньому районі Маріуполя, щоб кинути їх для атак з півдня. Водночас солдати, що воюють в районі Вугледара, кажуть, що падіння Авдіївки, найімовірніше, вивільнить російські сили для активізації атак із півночі, вказує NYT.

Роботине

Видання нагадує, що Кремль прагне відновити позиції в районі Роботиного Запорізької області, щоб повернути райони, які ЗСУ звільнили під час торішнього контрнаступу. Там РФ зібрала ще більше сил, ніж в Авдіївці, вказують автори з посиланням на речника угруповання військ “Таврія” Дмитра Лиховія.

“Схоже, що росіяни поставили собі за мету штурмом домогтися там якогось успіху, як вони намагалися це зробити в Авдіївці”, – інформує військовий.

CHASIV YAR, DONETSK PROVINCE, UKRAINE

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Кремінна

На думку авторів статті, Росія тисне від Кремінної, щоб відновити контроль над територіями, які вони втратили наприкінці 2022 року.

“Минулого року невелика територія переходила з рук у руки, попри інтенсивні бої в лісосмугах уздовж фронту на цьому напрямку. Тепер Росія знову починає рухатися вперед, хоча й повільно, всупереч запеклому опору України”.

За даними видання, російські війська наступають у двох напрямках від Кремінної: на північ у бік Куп’янська та на Лиман.

Речник Сухопутних військ Ілля Євлаш повідомив, що у цьому районі Росія вже кілька місяців утримує близько 110 000 військових.

Бахмут

Росіяни захопили Бахмут ще у травні минулого року. Зараз, як пише видання, вони відновили тиск на цьому напрямку, і ініціатива – на їхньому боці.

Генерал Олександр Сирський, новопризначений командувач українськими силами, нещодавно заявив, що росіяни планують прорвати українську оборону навколо Часового Яру, що дасть їм контроль над командними висотами в цьому районі та наражатиме місто Краматорськ на посилені артобстріли.

За оцінками України, на Бахмутському напрямку перебувають близько 62 тисяч російських військових.

За словами Сирського, ситуація там напружена, потребує постійного моніторингу та оперативного ухвалення рішень на місцях.

ДЖЕРЕЛОBBC
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Заборгованість на ринку електроенергії України досягла 34,5 млрд грн

Український енергетичний сектор опинився у кризовій ситуації через рекордний...

Кабмін зменшує штат: скорочення торкнулося шести органів виконавчої влади

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про скорочення граничної чисельності...

На Дніпропетровщині шахрай викрав понад 870 тисяч гривень у матері військового

На Дніпропетровщині шахрай скористався довірою матері зниклого військового та...

В ЄС шукатимуть майно українців, куплене за “корупційні кошти”

Як повідомляють наші джерела, з поверненням Дональда Трампа в...

Правоохоронці розслідують фінансову діяльність сина колишнього Прем’єр-міністра України Миколи Азарова

Слідчих цікавить інформація про банківські рахунки Азарова-молодшого: поточні, карткові,...

Двоє киян постануть перед судом за підпали майна військових

Двох мешканців Києва судитимуть за організацію підпалів майна військовослужбовців...

Майно першої заступниці голови НБУ розпродають через суд

Перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова повідомила...

Працівники “Ощадбанку” організували схему з крадіжки коштів клієнтів

Правоохоронці на Львівщині викрили групу працівників банку, які за...